Každá kapka je důležitá

Zatímco někdo nemá sebemenší problém s příjmem dostatečného množství tekutin, pro někoho je obtížné vypít během dne i pár sklenic vody. Tím spíš, když do příjmu nelze započítávat kofeinové a energetické nápoje, které mají na lidský organismus spíše opačný účinek. Jak bezbolestně dostat do těla to, co opravdu potřebuje?

Pít, či nepít?

Spíše ojediněle by se měly pít slazené limonády, které obsahují velký podíl cukrů a tím podtrhávají zdraví celého těla. Jistá umírněnost je na místě i v případě krabicových džusů, které jsou jen sladkou vodou bez obsahu vitamínů. Nikoho nepřekvapí, že k dlouhodobé konzumaci je nejlepší volit čistou neperlivou vodu. Čistá balená voda se na první pohled jeví jako vhodné řešení, ovšem kromě neustálého tahání lahví a poměrně vysokých nákladů může i její kvalita značně pokulhávat, a to kvůli nevhodnému skladování při dopravě apod. V takovém případě už zbývá pouze obyčejná kohoutková voda.

Kohoutková voda pod drobnohledem

Kohoutková voda se sice přísně kontroluje a je vhodná pro každodenní pití, mnohým ale může vadit nepříjemná pachuť po chlóru a dalších zbytkových látkách. Těch se snadno zbavíte při ionizaci vody. Během tohoto procesu dojde k zachycení zbytků těžkých kovů, pesticidů a dalších potenciálně nebezpečných látek. Výsledkem je mírně zásaditá voda, která má na lidský organismus blahodárný vliv zejména z dlouhodobého hlediska. Vyšší obsah kyslíku je předpokladem duševní svěžesti, stejně tak nelze opomenout ochranu buněk před volnými radikály. Během ionizace vody lze vyrobit také kyselou vodu, kterou není vhodné konzumovat, ale lze ji využít jako slabou dezinfekci, případně také jako kloktadlo pro úlevu při nachlazení. Zní to složitě, ale ani v domácím prostředí není problém zajistit si trvalý přísun kvalitní zásadité, případně mírně kyselé vody pomocí takzvaného ionizačního přístroje, o němž se můžete dozvědět více v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví.

Publikováno: 23. 08. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: ionizace vody