Zastřešení několikrát jinak: Kde všude se vám bude hodit?

Počasí je nevyzpytatelné a často nám komplikuje plány. I vy jste jistě zažili na vlastní kůži situaci, kdy se nebe z ničeho nic zatáhlo, začalo pršet jako z konve a vám nezbylo, než opustit bazén a schovat se někde pod střechu. Kdybyste bazén bývali zastřešili, nic mohli jste si užívat vodní radovánky i v dešti. A to je teprve začátek – zastřešení přijde vhod i na terase a dalších místech. V následujících řádcích vám prozradíme, kde všude se vyplatí zvážit zastřešení.

Zastřešení bazénu

V úvodu jsme „naťukli“ koupání – a protože je léto v plném proudu, začneme právě u zastřešení bazénu. To se vyplatí hned z několik důvodů. Zajistí výrazně delší koupací sezónu, protože se voda rychleji ohřeje a udrží si svou teplotu i během noci. Mimo to zůstane mnohem déle čistá – zastřešení zabrání nánosu nečistot z okolí. Navíc budete mít jistotu, že v nestřeženém okamžiku do bazénu nespadne malé dítě nebo zvířecí mazlíček.

V současné době se nejčastěji využívají praktické posuvné systémy s polykarbonátovými deskami namísto skel. Tento typ zastřešení umožňuje rychlou a bezproblémovou manipulaci a vypadá velmi dobře na pohled.

Zastřešení vířivky

Máte-li na zahradě vířivku, neváhejte a zastřešte ji. Zastřešení vířivek většinou využívá stejnou technologii jako bazénové zastřešení. Opět jde o nosné profily s polykarbonátovými deskami. K mání je široké spektrum variant, které se liší typem konstrukce – ta může disponovat odklápěcí částí nebo klasicky vstupními dveřmi. Velmi komfortní je otevírání s elektrickým pohonem.

zastreseni-virivky

Zastřešit lze i terasu nebo stání pro auto

Díky zastřešení nebudete potřebovat garáž – stačí, když zastřešíte automobilové stání. A nemusí se jednat o klasickou dřevěnou konstrukci, kvalitní hliníkové profily jsou v mnoha ohledech lepší. Jsou odolné vůči vnějším vlivů, pevné a přitom lehké.

Pokud obdobně zastřešíte i terasu nebo jiné venkovní posezení, získáte místo, kde budete moct trávit čas i během chladnějšího a deštivého počasí.

zastreseni-stani-na-auto

Tip na závěr: Špičkové zastřešení pro váš bazén, vířivku, terasu nebo stání pro auto najdete na www.albixon.cz. Přední český výrobce disponuje vlastním vývojovým centrem a nabízí vysoce kvalitní konstrukce, které jdou ruku v ruce s nejnovějšími trendy.

foto/Zdroj: Albixon a.s.

Zanech komentář