Jak vybrat akvárium (aby se v něm rybičky cítily jako doma)?

Propadli jste akvaristice nebo se vám jen zalíbila představa, že si své bydlení vylepšíte stylovou dekorací v podobě akvária s pestrobarevnými rybičkami a rostlinkami? Nemáte-li s výběrem předchozí zkušenosti, budou se vám hodit následující tipy.

Limitující je rozpočet

Nejde jen o samotné akvárium, ale také o příslušenství. Budete si muset pořídit filtr, osvětlení, dekorace, rostliny a další drobnosti. A samozřejmě i rybičky. Investujete-li většinu volných prostředků do nádrže, nezbude vám na zařízení. V takovém prostředí se ryby nebudou cítit příjemně. Ostatně jak by bylo vám ve velkém prázdném bytě?

Akvárium musí sedět do prostoru

Co z velkého akvária, když ho nemáte kam umístit? Na druhou stranu však bude příliš malé akvárko v prostorné místnosti působit poněkud komicky. Proto byste měli důkladně zvážit, jak velkou nádrž pořídíte. Pokud v nabídce nenajdete žádné akvárium s vhodnými rozměry, nechte si ho vyrobit na míru.

Druh ryb a jejich velikost v dospělosti

Není ryba jako ryba. Předem si zjistěte všechny potřebné informace a zohledněte je při výběru akvária. Spousta akvaristů používá následující pomůcku – jednu rybu na 4 litry vody. Při tomto výpočtu však počítejte s velikostí dospělé ryby!

Výroba akvárií není drahá záležitost

n si můžete objednat například na akvatera.cz. Firma se výrobou zabývá již přes 20 let a disponuje vlastní sklářskou dílnou. Vyrábí klasická, rohová i panoramatická akvária, a to i jako komplety s veškerým potřebným vybavením. Odborníci z firmy Akvatera vám při výběru rádi poradí a doporučí vhodný typ akvária i vybavení s ohledem na vaše specifické požadavky a druhy chovaných ryb. Akvária jsou lepena z vysoce kvalitního skla, mají všechny potřebné bezpečnostní výztuhy a splňují přísné normy EU. Najdete je na www.akvatera.cz a u více než 80 významných českých prodejců.