Jak úsporně ohřát vodu? Poradíme!

Vodu v našich domech nebo bytech potřebuje každý. A to primárně tu teplou, která může být využívána nejenom k vytápění, ale může být samozřejmě využívána také k běžnému použití v koupelně, nebo v kuchyni. Jak takovou ohřát? Hitem jsou úsporné bojlery. Ty s minimální spotřebou elektrické energie dokážou nabídnout vysokou efektivitu spojenou s ohřevem i velkého objemu této tekutiny. Navíc máme jistotu toho, že vodu máme teplou připravenou po celý den, a to i ve chvíli, kdy bojler aktuálně neohřívá. A to je velké pozitivum a důvod, proč je toto řešení natolik oblíbené.

Hledáte modernější řešení?

Bojler bychom dnes mohli nazvat klasikou, která se u nás používá skutečně již delší dobu. Pokud hledáte řešení o něco modernější, zkuste nová tepelná čerpadla. Toto řešení zažívá v posledních letech obrovský boom. A to díky technologii, na kterých fungují. Využívají totiž jenom drobné množství elektrické energie, zatímco tu zbývající berou z okolí. A to třeba z:

  • Vody
  • Země
  • Vzduchu

Díky využívané technologii dokážou právě tuto energii snadno využít k vytvoření tolik potřebného tepla. A to ať už jde o ohřev vody pro hygienu, nebo pro vytápění. Řada tepelných čerpadel navíc dokáže během léta nabídnout i funkci chlazení.

Plyn je klasika

Třetí efektivní a využívaná možnost je spojena s plynem. Toto řešení je také jedním z klasických. Zvláště v souvislosti s principem průtokového ohřevu. I tato varianta zažila v poslední době několik úprav. A to takových, že dnes to jsou především kondenzační kotle, které oproti klasice nabídnou efektivitu výrazně lepší. Kupte si plynový kotel tohoto typu a zjistíte to sami. Samozřejmostí je automatický provoz, možnost volby z různých výkonů, stejně jako jistota spojená s tím, že se toto řešení hodí nejenom majitelům rodinných domů, ale dobře se hodí třeba také majitelům bytových jednotek, kam ho lze umístit.

Zanech komentář

od administrator
„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde