Díky tepelnému čerpadlu ušetříte až desítky tisíc za rok

Pomalu, ale jistě začíná letošní topná sezóna, a pokud nejste spokojení s vysokými účty za energie, máte nejvyšší čas na učinění významné změny. Nechcete-li platit horentní částky za vytápění domova, zvažte výměnu stávajícího topného systému za moderní řešení, které vám z dlouhodobého hlediska ušetří významnou část domácího rozpočtu. Nejde přitom jen o vytápění, ale také ohřev vody – ani bez té se v domácnosti neobejdete. V následujících řádcích vám prozradíme, jak svůj domov učinit mnohem ekonomičtějším.

Tepelná čerpadla do novostaveb i starších domů

V posledních letech se dostávají do popředí tepelná čerpadla, která patří k nejúspornějším zařízením vůbec. Mezi největší výhody patří velmi nízké provozní náklady, snadná obsluha, kterou zvládnou i technicky méně zdatní jedinci, spolehlivost a tichý chod. Tepelná čerpadla nachází uplatnění v nízkoenergetických a pasivních novostavbách, ale nedají na ně dopustit ani majitelé starších domů. Jinými slovy – hodí se opravdu všude.

Vybírejte obezřetně

Představa, že sáhnete po prvním cenově dostupnějším tepelném čerpadle, je poněkud mylná. Nechcete-li šlápnout vedle, budete muset při výběru přemýšlet. Na trhu je množství výrobků různých značek a nutno podotknout, že se svou kvalitou výrazně liší. A samozřejmě i tím, jak získávají bezplatnou energii z okolí. V praxi mohou tepelná čerpadla získávat podstatnou část energie z vody, země, vzduchu a ze slunce. Chcete-li, aby zařízení splnilo očekávání, zaměřte se na špičková zařízení renomovaných značek. Skvělým příkladem je renomovaný výrobce Daikin, který se v segmentu pohybuje dostatečně dlouho a nabízí řešení pro každou domácnost. Z množství vysoce kvalitních a maximálně úsporných modelů si vyberete i vy.

Proč je Daikin Altherma perfektní volbou?

K nejoblíbenějším modelům patří tepelná čerpadla Daikin Altherma, která lze využít k vytápění i chlazení domácnosti a ohřevu teplé vody. Jde o spolehlivé zařízení s intuitivním ovládáním bez nutnosti náročné instalace a speciálních úprav. Zároveň patří k cenově dostupným čerpadlům, aniž by byla úspora na vstupních nákladech jakkoliv znát na kvalitě. S tepelným čerpadlem Daikin Altherma ušetříte až pětinásobek nákladů oproti vytápění běžnými pevnými palivy či elektřinou. Ve srovnání s plynem jde o cca 40 – 50% úsporu. Jednoduchým výpočtem zjistíte, že ročně ušetříte až několik desítek tisíc korun. V budoucích letech pak (s ohledem na vzrůstající ceny energií) půjde o ještě zajímavější částky. Potřebujete snad další důvody, proč si pořídit tepelné čerpadlo?

Publikováno: 29. 09. 2015

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: daikin altherma | vytápění domova