Poznejte výhody vytápění palivovým dřevem. Nejde jen o finanční úsporu!

Přemýšlíte nad tím, jak topit levněji a současně ohleduplně k životnímu prostředí? Nejlevnějšími zdroji energie jsou okolní prostředí a sluneční záření – pokud se však nechystáte investovat nemalou částku do pořízení tepelného čerpadla a solárních kolektorů, budete se muset poohlédnout po něčem dostupnějším. Všechna uvedená kritéria splňuje palivové dřevo – je levné a zároveň šetrné vůči přírodě (jedná se o tzv. obnovitelný zdroj). A protože má dobrou výhřevnost, můžete ho využít jako primární zdroj tepla. Anebo jen jako doplněk ke stávajícímu řešení.

Cena dřeva je trvale nízká

Zatímco ceny plynu a elektřiny rostou, dřevo zůstává levné a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo v blízké budoucnosti cokoliv změnit. Chcete-li mít jistotu dlouhodobé finanční úspory, neváhejte. Rozhodit by vás nemělo ani pořízení kvalitního kotle – ani výkonné modely nestojí zlomek toho, co tepelné čerpadlo.

Proč je vytápění dřevem ekologické?

Pokud jde o cenu, dřevu se blíží uhlí. Jenomže to není ani zdaleka tak šetrné vůči životnímu prostředí. V praxi samozřejmě závisí na konkrétní spalovací technologii, obecně se však z hlediska emisí nemohou srovnávat. Při spalování dřeva nedochází ke vzniku tak velkého množství škodlivin, což potěší každého, komu není lhostejný ekologický dopad vytápění.

A co když se vám nebude chtít přikládat?

Jsou situace, kdy vás z postele nevyženou ani třeskuté mrazy. Nevadí, vytápění palivovým dřevem lze snadno kombinovat s dalším zdrojem tepelné energie. Mnoho domácností společně s ním využívá plyn/elektřinu. Prodej palivového dřeva je zkrátka aktuální i pro někoho, kdo ho nechce využívat jako primární zdroj tepla.

Nebudete mít doma binec?

Oproti uhlí je dřevo mnohem čistší a lépe se skladuje. Odpadu je zanedbatelné množství, a navíc ho můžete využít jako hnojivo. Potřebujete snad další důvody, proč topit palivovým dřevem?

Publikováno: 16. 07. 2019

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator