Betonové žumpy řeší odvod odpadních vod v oblastech bez kanalizace

I v moderním světě plném technologií a vychytávek není kanalizace samozřejmostí, a to především v odlehlých oblastech. Pokud plánujete výstavbu chaty, případně i rodinného domu v takové části, kam veřejná kanalizace nedosahuje, jako jedno z řešení se nabízí žumpa. V následujících řádcích se na betonové žumpy podíváme trochu podrobněji. Ideální volbou jsou buď betonové jímky, nebo septiky. Stejně tak je velice oblíbená čistička odpadních vod, která však představuje poměrně nákladnou záležitost. Záleží tedy na tom, kolik jste ochotni investovat.

Betonová žumpa je nejčastější volbou

V lokalitách bez kanalizace jsou stále nejvíce oblíbené jímky, respektive žumpy, které se vyrábí buď z polypropylenu, nebo z betonu. Vybrat si navíc můžete z několika různých velikostí. Záleží především na tom, jak často danou nemovitost využíváte, kolik lidí objekt většinou obývá a podobně. Jakmile si odpovíte na tyto dvě základní otázky, můžete se pustit do výběru žumpy. Co se ceny týče, ta je rozličná. Záleží totiž na mnoha faktorech. Zatímco některé jímky jsou k dostání za pár tisíc korun, jiné vás vyjdou na desítky tisíc korun. Stejně tak je rozdíl i v tom, jestli požadujete jednokomorovou, nebo dvoukomorovou žumpu. Pamatujte na to, že žumpu musíte pravidelně vyvážet do městské čističky odpadních vod. Splašky totiž nemůžete vypouštět do přírody, hrozila by vám totiž vysoká pokuta. Pro realizaci jímky potřebujete stavební povolení, protože se jedná o zásah do pozemku.

Kdo betonové žumpy nabízí?

Jestliže hledáte specialistu, jenž má v nabídce betonové žumpy, obraťte se na společnost Žumpy – STAV s.r.o., která v této oblasti působí dlouhá léta. Čeká na vás několik modelů, z nichž si vyberete i vy. Pokud si však nevíte rady, neváhejte společnost kontaktovat, protože proškolený personál vám pomůže zvolit správnou velikost i variantu.

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator