Bez stínící plachty ani ránu. Užijte si odpolední kafe bez otravného sluníčka!

Při pohledu z okna vás to jistě láká ven na zahradu či na terasu, ale možná vás odrazuje představa, že vaši odpolední siestu naruší ostré sluneční paprsky. Jak se jim vyhnout, když nemáte markýzu ani jiný běžný typ zastínění? Pokud vám rozpočet neumožňuje vybudování altánku, případně pro něj nemáte dostatek místa, nevadí. Nabízí se i jiné způsoby, jak se před nepříjemným slunečním zářením efektivně chránit. Už jste někdy slyšeli o stylové stínící plachtě? Je levná, snadno ji připevníte a vypadá skvěle!

Spousta muziky za málo peněz

Stínící plachta představuje ideální řešení pro každého, kdo vyžaduje maximální efektivitu za minimum peněz. Kvalitní kousky z odolného polyesteru seženete za méně než tisíc korun. Jedná se o plachty o velikosti 3,6 metru, nicméně k mání jsou i rozměrnější modely - populární jsou například čtvercové stínící plachty o velikosti 5 m. Jakou velikost, tvář a barvu zvolíte, je jen na vás.

Výhody stínící plachty jsou zjevné

Jaké má trojúhelníková stínící plachta výhody oproti altánku? Pomineme-li cenovou dostupnost, mohla by vás přesvědčit snadná instalace. Součástí plachty jsou tři, případně čtyři oka (v případě čtvercové stínící plachty), za která se plachta pověsí ke sloupům či za jiné kotvící body. Upevnit plachtu je otázkou několika desítek sekund a sundat ji netrvá o moc déle. Můžete ji tedy používat dle aktuální potřeby, respektive toho, zda vyžadujete zastínění, nebo si naopak chcete užívat slunečních paprsků. Další podstatnou výhodou jsou vlastnosti polyesteru. Jedná se o odolný materiál, který nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Je nepromokavý a poskytuje devadesátiprocentní ochranu před UV zářením. Potřebujete snad ještě něco navíc?

Kde stínící plachty seženete?

Po stínící plachtě se můžete poohlédnout na www.dona-shop.cz, kde mají trojúhelníkovou čtvercovou variantu v různých barvách. Prodejce samozřejmě nabízí také montážní sadu.

Publikováno: 13. 05. 2018

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator