Chcete ušetřit za vytápění garáže? Zvolte sekční garážová vrata

Sekční vrata jsou momentálně nejoblíbenější typ garážových vrat. Vynikají nejen svým vzhledem, ale také bezpečností a tepelněizolačními vlastnostmi. Hodí se proto i do pasivních domů.

Hlavní výhody sekčních garážových vrat

Prostorová nenáročnost

Jedna z hlavních výhod sekčních garážových vrat tkví v jejich praktičnosti. Na rozdíl od výklopných nebo křídlových vrat nezasahují do příjezdové cesty, takže jsou vhodné i pro menší prostory. Podle novinky.cz navíc poskytují až o 14 cm větší průjezdový prostor.

Vrata jsou sestavena z několika panelů, které se zasouvají pod strop. Existuje však také boční varianta. Pokud navíc hledáte garážová vrata s dveřmi, není problém je do nich zabudovat.

Výborná tepelná izolace

Dobrá tepelná izolace vás určitě bude zajímat, pokud je váš dům propojen s garáží nebo ji plánujete využívat jako dílnu. Sekční vrata mají výborné izolační vlastnosti, proto jsou často využívána v nízkoenergetických domech.

Tloušťka panelů se standardně pohybuje kolem 40 mm a pro ještě vyšší izolaci jsou uvnitř vyplňovány polyuretanovou pěnou. Je však důležité dbát i na materiál. Nejběžnějšími materiály jsou dřevo a ocel, jelikož poskytují dobrou izolaci a ochranu. Ocel je snazší na údržbu než dřevo, ale na druhou stranu se na ní více projeví oděrky a jiná poškození.

Vysoká bezpečnost

Sekční vrata mají řadu bezpečnostních prvků, které jsou u nich automaticky instalovány. Například ochrana před skřípnutím prstů mezi panely nebo zastavení vrat v případě, že se v oblasti dráhy objeví překážka. Popřípadě také zámky a uzamykací lišty, které ochrání vaši garáž před zloději.

Sekční garážová vrata nabízí více než jen moderní a elegantní vzhled. Jsou výbornou volbou, pokud hledáte vrata se nadstandardní tepelnou izolací, bezpečností a odolností. Navíc se vejdou i do menších garáží a lze si vybrat mezi manuálním a automatickým pohonem vrat.

Publikováno: 26. 01. 2022

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator