Co byste měli vědět před tím, než se pustíte do malování pokojů?

Není nad vůni čerstvého nátěru! Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na proměnu svého domova formou nové výmalby, možná se vám bude hodit několik praktických tipů. Poskytli nám je zkušení malíři České Budějovice z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Některá fakta vás možná překvapí, nicméně profesionálům s letitými zkušenostmi můžete bez obav důvěřovat.

Vhodné období pro malování? Bez problémů i v zimě!

Jedním z nejčastějších mýtů je tvrzení, že se během zimy nemá malovat. Profi malíři však tvrdí pravý opak, který – s přihlédnutím k okolnostem – zní naprosto logicky. Po malování se nemusí dlouho větrat a nízké teploty nezpůsobí, že stěny nebudou schnout a začnou plesnivět. Nátěr schne na suchém vzduchu ve vytápěných pokojích rychleji a jeho životnost se prodlužuje. Moderní barvy navíc nejsou zdraví škodlivé a nezapáchají.

S plísní si nemusí poradit ani biocid

Plíseň je nepříjemný a zdraví škodlivý jev, kterého se často nelze zbavit ani biocidními přípravky (např. Savem). Pokud přípravek nezabere ani napotřetí, nezbývá, než podniknout další kroky a zeď renovovat. Ideální je, když barvu odstraníte až na omítku, a až poté aplikujete protiplísňový přípravek. Následuje vymalování barvou s příměsí jubocidu.

Díky správné přípravě je úklid po malování hračka

Máte strach, že strávíte až příliš mnoho času úklidem po malování? Pokud před prací odstěhujete veškerý nábytek doprostřed místnosti a pečlivě vše přikryjete igelitem (včetně radiátorů, oken a zásuvek a podlahy), ušetříte spoustu času. Zároveň nezapomínejte na průběžný úklid, především pak v případě oškrabávání omítky.

Profesionální služby nejsou drahé

Malíři z EKOMPLEXU podotýkají, že profesionální malování pokojů není tak drahé, jak si spousta lidí mylně myslí. Odborníci vymalují interiér mnohem rychleji, neudělají nepořádek a postarají se o perfektní výsledek. Vědí, co je potřeba udělat a jaké barvy jsou pro danou místnost nejvhodnější. Chcete-li se vyhnout riziku, že během malování uděláte zbytečnou chybu a budete muset proces opakovat, není co řešit.

Publikováno: 22. 11. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator