Domácí čistírna odpadních vod: Ekonomické a ekologické čištění

Kam s odpadními vodami, když v dosahu objektu není kanalizace? Problém lze vyřešit pomocí septiku, jímky nebo ČOV – čistírny odpadních vod. A protože předpokládáme, že fandíte nejmodernější variantě, která je ekonomická a zároveň ekonomická, zaměříme se právě na domácí čistírnu. Jaké jsou její největší výhody a na kterého výrobce se obrátit?

Co je to ČOV a jak funguje?

Domácí čistírna odpadních vod nabízí nejmodernější způsob likvidace odpadních vod a funguje na stejném principu jako klasické čistírny. Proces čištění odpadní vody probíhá aerobně biologickým způsobem, v rámci kterého se na rozkládání organické hmoty podílí směs mikroorganismů. Ty se neobejdou bez kyslíku ze vzduchu. Proces čištění má většinou tři fáze.

  1. V první fázi čistícího procesu dochází k hrubému předčištění, kdy se od odpadní vody oddělí hrubé nečistoty.
  2. V druhé fázi nastává tzv. aerobní stupeň – vlastní biologické čištění a následné oddělení kalu, který při čištění vzniká.
  3. Poslední fáze spočívá v přenosu kalu a vyčištěné vody do prostorů určených pro jejich skladování a další zpracování. Vyčištěná odpadní voda lze využít např. na zálivku zahrady.

V praxi se domácí ČOV využívají v rodinných domech, rekreačních objektech, penzionech, kempech apod.

GONAP – špičkové čistírny pro domácí využití

V úvodu jsme slíbili tip na konkrétního výrobce. Rozhodnete-li se pro domácí čistírnu odpadních vod, obraťte se na českou firmu GONAP, která patří mezi absolutní špičku na tuzemském trhu. GONAP sází na vysoce kvalitní materiály a moderní technologie, na jejichž vývoji a inovacích spolupracuje s profesionály z jiných organizací. Proces výroby podléhá systému kvality ISO 9001:2000.

Čistírny GONAP jsou absolutně neprodyšné a nehrozí únik jakéhokoliv zápachu. V nabídce najdete široké spektrum modelů různých velikostí – od kompaktních čistíren až po kontejnery do objektů pro 150 osob. Nedílnou součástí výrobního portfolia jsou také septiky, jímky, vodoměrné šachty a zemní filtry.

Spolupráce s GONAP je příjemná i z jiného důvodu. Specialisté na čištění odpadních vod zajišťují kompletní servis souvisejících služeb a vyřídí za vás stavební povolení a případně i vypracují potřebnou dokumentaci k úřednímu řízení.

Další informace najdete na www.gonap.cz.

Publikováno: 21. 06. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: čistírny gonap | domácí čov