Dražby nemovitostí aneb jak získat nemovitý majetek levněji

Toužíte po vlastním bydlení, případně se poohlížíte po nemovitosti, kterou byste mohli využít komerčně? Pokud je ve vašem zájmu ušetřit, jistě vás bude zajímat, že prostřednictvím dražby nemovitostí pořídíte nemovitost i za polovinu obvykle ceny. Pochybnosti stranou, koupě nemovitého majetku, který se dostal do dražby, není nemorální. Nepropásněte skvělou příležitost k výhodnému nákupu a ušetřete třeba i statisíce. Jak dražba probíhá a co byste o ni měli vědět? Podrobnosti se dozvíte v dnešním článku.

Za jakou cenu lze získat nemovitosti v dražbě?

Dražby nemovitostí se těší obrovskému zájmu ze strany veřejnosti. Není divu, když se položky začínají dražit na 2/3 obvyklé ceny (tržní ceny, která je běžná v době držby). Neprojeví-li o nemovitost žádný z účastníků zájem, postupuje do dalšího kola a začne se dražit na ½ ceny. Znamená to však, že automaticky vydražíte krásný dům za zlomek běžné ceny? Praxe je samozřejmě trochu jiná – o nemovitosti v dobrých lokalitách je vysoká poptávka a většinou se vydraží již v prvním kole, přičemž cena se mnohdy vyšplhá i těsně pod úroveň obvyklé ceny. Na druhou stranu můžete natrefit na nemovitost, o kterou z nějakého důvodu ostatní účastníci nejeví zájem a skutečně ušetříte nemalou částku. Nejvýhodněji se draží pozemky a komerční objekty.

Dražba probíhá v dražební síni i online

Kde a kdy se bude dražba konat, se dozvíte na dražební vyhlášce, kterou na úřední desce zveřejní soudní exekutor. Zaplatíte dražební jistotu, která vám bude po skončení dražby vrácena (v případě, že nebudete úspěšní) v plné výši zpět. Dražby se může zúčastnit každá plnoletá osoba, jakožto i její zástupce disponující plnou mocí. Krom fyzických dražeb se pořádají také online dražby, jejichž průběh je v podstatě stejný. Jediný rozdíl spočívá v tom, že průběh procesu sledujete přes internet a nemusíte vážit cestu až na místo.
Spoustu dalších informací o dražbách nemovitostí najdete na oficiálních webových stránkách Exekutorského úřadu Ostrava (www.exekuce-ova.cz). Na webu nechybí ani přehled nemovitostí, které budou předmětem příští dražby.

Publikováno: 11. 10. 2015

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: dražby nemovitostí