Finské sauny jsou skvělé i proti virům – postavte si doma vlastní

Tradiční saunování bylo vždy doporučováno na podporu imunity. Což platí pořád, ale zažili jsme to na vlastní kůži. Když šlo do tuhého a chtěli jsme se vydat do sauny a udělat něco se svým zdravím, sauny se zavřely. Ideálním se opět ukázalo vybudovat si doma saunu vlastní.

Sauna proti virům

Teplota v sauně dosahuje hodnot kolem 80 až 100 °C. Jedná se o teplotu, která spolehlivě hubí většinu virů a bakterií. Pravidelné prohřátí se v sauně po dobu kolem 15 minut zaručeně zničí viry, které se uchytily na naší sliznici a v dýchacích cestách. Další pozitivní vliv saunování je, že se chová jako horečka. Kdo je chytrý, ví, že se tělesnou teplotu při nemoci nesnažíme srážet ihned, jakmile se objeví. Je třeba jí dát šanci, protože se snaží zvítězit nad viry a bakteriemi, které napadly naše tělo. Když horečku nemáme, je ji zapotřebí uměle vyvolat. Z tohoto důvodu se doporučuje pití horkého čaje. A jinou, účinnější a komplexnější metodou, jak zvednout svoji tělesnou teplotu, je právě sauna. Díky saunování se naše tělesná teplota zvedne řízeně až o 1 °C. To podporuje tvorbu bílých krvinek a též protilátek v podobě imunoglobulinu. Díky tomu se v našem těle nastartuje boj proti virové infekci. I když nám teplota následně klesne, zvýšené hladiny látek podporující naši imunitu zůstanou v těle i několik dnů. Zhruba po týdnu bychom si však měli saunování zopakovat, abychom je opět podpořili.

Pořiďte si vlastní saunu

Připravte se na další období chřipek a třeba i na druhou vlnu koronavirové infekce. Řada odborníků si myslí, že s podzimem je zpátky. Kvalitní sauny dodává firma Dyntar. Finské sauny mohou být vybudovány v interiéru, ale i jako samostatné stavby. Venkovní sauna je ideální pro každého, kdo má zahradu a snaží se ji využívat i po většinu roku. Kdo někdy zažil pravou venkovní saunu, třeba při svých cestovatelských zážitcích po Islandu, si toto dobrodružství bude chtít zopakovat i doma. Pokud se pak poštěstí rok se sněhem, je to skutečná romantika.

Dyntar realizuje kvalitní sauny na klíč

Zkonzultuje vaše požadavky, saunu přiveze a za jediný den namontuje. Za montáž sauny přitom nic nedoplácíte. Nadstandardní službou je pak expresní záruční i pozáruční servis. Nestane se vám proto, že byste v sezóně čekali na servisáka místo toho, abyste si svoji saunu užívali. Na sauny DYNTAR dostáváte záruku 7 let. Před realizací dostanete k dispozici 3D vizualizaci vaší sauny. Dyntar patří mezi subjekty s největšími zkušenostmi, pokud jde o sauny u nás. Realizuje je již 28 let.

Publikováno: 15. 05. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator