Granule pro psy aneb jak správně krmit

Mít doma čtyřnohého chlupáče je radost, ale zároveň také velká starost. Samozřejmostí je vhodná strava, aby měl pejsek dostatek všech živin a celkově prospíval. Pokud tuto část péče majitel psa zanedbá, může to mít v budoucnosti fatální následky.

Jak často pejska krmit

Kvalitní krmivo pro psy je základ, ale kolikrát denně ho zvířeti podávat? Otázka, která trápí nejednoho majitele psa, se týká četnosti krmení během dne. Pamatujte si, že vždycky záleží na věku daného zvířete. Malá štěňátka, co už přestala pít mateřské mléko, musí jíst mnohem častěji než dospělí psi. Přibližně do půl roku života by mělo štěně jíst přibližně pětkrát až šestkrát denně po malých dávkách. Pokud máte psa v bytě a teprve jej učíte hygienickým návykům, po každém jídle jej vezměte ven na trávník, ať může vykonat potřebu.
U jedinců, kteří jsou starší víc jak šest měsíců, je na čase začít počtu misek postupně ubírat. Ve výsledku stačí, když bude mít pes dvě porce denně. Ranní dávka by vždy měla být o něco větší, než ta, co dáte svému chlupatému miláčkovi večer. Neopomíjejte ani kvalitní složení a raději si připlaťte za granule pro psy s optimálním poměrem složek. Levné granule pro psy od pochybných značek, co jsou plné mouky a neobsahují dostatek živin, rozhodně nejsou vhodné.

Pravidelnost je důležitá

Snažte se psa krmit pokud možno každý den ve stejný čas. Vytvoří si tak zdravý návyk a až se bude blížit vámi zvolená hodina, bude vždycky vědět, že dostane svoji misku plnou dobrot. Co se týče množství, tak to se odvíjí od velikosti psa, plemene a jeho věku. Nedá se tedy přesně říct, kolik toho máte do misky sypat, protože se jedná o velice individuální záležitost.
Nastudujte si co nejvíce informací o konkrétním plemeni, jež máte doma, a podle toho teprve hledejte to správné krmivo pro psy. Velký výběr nabízí internetový obchod Fera24.cz. Na jednom místě tak naleznete všechno od granulí pro ty nejmenší až po krmivo pro dospělé psy.

Publikováno: 10. 05. 2019

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator