Hledání nemovitostí je jednodušší s realitní kanceláří

Sháníte byt, dům nebo třeba chatu? Koupě i pronájem nemovitostí je snadnější s realitní kanceláří. I když musíte platit provize, jejich služby si budete pochvalovat. Vyhnete se starostem, navíc se vyhnete riziku, že naletíte podvodníkovi. Jak nákup nemovitostí s realitní kanceláří probíhá?

Hledáme nemovitost

K hledání vhodných nemovitostí stačí přístup k internetu. Vyhledávače vám najdou všechny inzeráty, které jsou k dispozici. Spoustu různých inzerátů od mnoha realitních kanceláří naleznete na Vitio.cz. Snadno zjistíte, jaké jsou na prodej nové byty v Ostravě nebo třeba v Brně.

Opatrnosti není nikdy dost

Nemovitost není módní výstřelek na jednu sezónu. Proto musíte být při výběru opatrní. Zjistěte, jakou nabídku má prodej domů v Uherském Hradišti či jiném místě a domlouvejte si prohlídky s makléři. Dům si vždy pořádně prohlédněte, prozkoumejte interiér i zahradu. Nestyďte se zasypat makléře otázkami. Chcete koupit byt na Praze 9? Určitě si uvědomujete, že se chystáte do oblasti, kde bydlí příliš mnoho lidí. Aby vám bylo v novém domově příjemně, prověřte si mimo jiné, jací jsou sousedi. Za průzkum stojí také dostupnost MHD. Na nabídku kývněte, až si budete jistí, že jste našli bydlení podle svého gusta. Neustupujte ze svých původních požadavků ani o krok, později byste toho litovali.

A co dál?

Až si budete jisti, že jste našli byt nebo dům snů, podepíšete s makléřem rezervační smlouvu a zaplatíte rezervační poplatek. Poté vám realitní kancelář sestaví kupní smlouvu. Veškeré administrativní záležitosti vyřídí za vás.

Dům: Je lepší jej koupit, nebo postavit?

Odpověď není jednoznačná. Stavba nového domů vychází dráž a je s ní mnoho práce, na druhou stranu si tak vybudujete bydlení přesně podle svých představ. Skvělým řešením bez starostí navíc je dům na klíč levně.

Publikováno: 31. 08. 2019

Kategorie: Reality | Realitní kanceláře

Autor: administrator