Parní sauna: Oddávejte se saunování kdykoliv se vám zachce. Třeba i v bytě!

Investice do zdraví se vyplatí za všech okolností. Pokud se pravidelně oddáváte saunování ve wellness centru, pravděpodobně jste zaznamenali pozitivní vliv na organismus, především pak v průběhu chladnějších měsíců. Není tajemstvím, že pobyt v sauně výrazně zlepšuje celkovou imunitu a zároveň působí blahodárně i v jiných oblastech. My se však zaměříme na váš domov – nikdy jste nepřemýšleli nad tím, že si saunu pořídíte domů? Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domku, parní saunu si okamžitě zamilujete!

Jak parní sauna funguje?

Parní sauna funguje na poměrně jednoduchém principu. Oproti ostatním typům saun je středobodem generátor páry, který z dodané vody vytváří (překvapivě :-)) páru. Množství lze samozřejmě dávkovat dle individuálních potřeb – nastavíte si takovou koncentraci, která vám vyhovuje.
Pozor! Generátor vyžaduje vodu v odpovídající kvalitě. Na to se zaměřte především v případě vody ze studny a proveďte titrační metodu testerem tvrdosti. Bude-li voda vyhovovat normám, vystačíte si s pravidelnou údržbou generátoru. Nevyhovující voda vyžaduje úpravu, jinak výrazně sníží životnost zařízení.

Proč je saunování v páře tak zdravé?

Pro parní sauny je typická vysoká vlhkost, která se pohybuje kolem 70 %. Je-li saunování prováděno v doporučených intervalech, pak je pro zdraví velmi prospěšné. Dojde k intenzivnímu prokrvení organismu i svalů a jejich rychlejší regeneraci a snížení bolestivosti. Za zmínku stojí také blahodárný vliv na psychiku – pobyt v sauně z vás dostane nahromaděný stres.

Je důležité, vsadit na správnou značku

Chcete-li, aby parní sauna splnila vaše očekávání, nesnažte se na ni ušetřit. Pohlížejte na ni jako na dlouhodobou investici, která se vrátí v podobě bezproblémového fungování generátoru a maximálního užitku ze saunování. K absolutní špičce patří parní sauny od finského výrobce Harvia Oy. Ať už se rozhodnete pro pořízení generátotoru nebo kompletní realizaci, v obou případech vám rádi pomohou odborníci z firmy Horavia s.r.o. - autorizovaným distributorem značky Harvia. Všechny důležité informace najdete na www.finskasauna.cz.

Publikováno: 05. 08. 2015

Kategorie: Interiér | Wellness

Autor: administrator

Tagy: parní sauna