Jak snížit provozní rozpočet? Pomocí úsporného osvětlení

Napříč všemi oblastmi panuje snaha snížit provozní náklady na úplné minimum. Jak toho dosáhnout? Efektivním krokem je úsporné osvětlení. Nejúčinnější je LED osvětlení. Využitelné je téměř všude: v halách a továrnách, na ulicích, v tělocvičnách, obchodních centrech, hotelech a dalších. Pojďte se na benefity LED osvětlení podívat detailněji. Po přečtení pochopíte, že stylový LED pásek je dobrý základ, ale rozhodně ne konečná.

LED osvětlení: Úspora peněz a ohleduplnost k životnímu prostředí

Na osvětlení jsou kladeny různé požadavky. Především by mělo být maximálně účinné, aby se snížily náklady na jeho provoz. Úspory s LED osvětlení jsou výrazné. Kromě peněženky provozovatele navíc šetří životní prostředí. Ekologie je v posledních letech velmi omílané téma. Další a další podniky se přidávají k rozsáhlým opatřením, které zmenšují dopad na životní prostředí. Zkvalitňují se filtrace, aby se eliminovaly emise z továren, omezují se jednorázové plastové obaly. Dokonce i Letiště Václava Havla v Praze Ruzyni zavede systém výlevek a pítek, díky kterému se nebude před bezpečnostní kontrolou vyhazovat tolik plastových láhví. Také doma můžete udělat pro planetu více než dost. Základem jsou třídění odpadu a nahrazování chemických přípravků přírodními. Vaše pračka, myčka a lednička by měla být z co nejvyšší energetické třídy. Stejně tak by mělo být úsporné osvětlení. LED pásky lze samozřejmě umístit i do vašeho domova, většího ekologického i ekonomického efektu však dosáhnou teprve ve firmách a dalších velkých zařízeních.

Příklady využití LED osvětlení

  • Veřejné LED osvětlení je úspornější než běžné osvětlení, navíc vytváří mnohem příjemnější atmosféru.
  • V obchodních centrech zvyšuje LED osvětlení atraktivitu pro zákazníky. Protože charakterem více připomíná denní světlo, je díky němu v OC útulněji.
  • Ve sportovních halách lze LED osvětlení snadno přizpůsobit potřebám daného sportu.

Publikováno: 12. 11. 2019

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator