Samostmívací kukly zajistí maximální ochranu vašeho zraku při svařování

Při svařování nejrůznějších předmětů, zejména těch z kovu, vzniká velké nebezpečí zranění. Při této činnosti totiž dochází k tvorbě velmi intenzivního plamene a také vzniku značného množství jisker. Vždy je tudíž bezpodmínečně nutné si chránit především obličej a zrak. Výrazným ochranným prvkem jsou moderní samostmívací kukly.

Proč si během svařování chránit oči?

Bez kvalitní svářečské kukly se do této práce raději nikdy nepouštějte. Stačí totiž klidně jen pár vteřin a můžete si způsobit silný zánět očních spojivek, což by v konečném důsledku mohlo vést až k úplnému oslepnutí. Mnozí domácí kutilové tento fakt dosti podceňují a berou si nepříliš vhodné brýle a kukly, s nimiž se rozhodně nedoporučuje pracovat.

Přednosti samostmívacích kukel

Z hlediska ochrany zdraví jsou dnes asi vůbec nejlepší samostmívací kukly. Jejich zásadní výhoda vyplývá už z názvu. Dokážou totiž samy regulovat rozsah zatemnění skla, reakce na aktuální podmínky se přitom pohybují v řádech tisícin vteřiny. Ať už se používá moderní invertorová svářečka či jiné druhy svářecí techniky a svařovacích zdrojů, zajišťuje samostmívací kukla dokonalý průzor. Při jejím výběru si všímejte velikosti zorného pole. Platí obecně, že čím větší průzor má, tím lepší budete mít přehled o okolním dění a minimalizujete riziko vlastního poranění, potažmo poškození okolních předmětů. Špičkové samostmívací kukly mají dobře vyřešené také vyklápění zorníku, abyste jej mohli jednoduše vyklopit bez nutnosti sundavání celé kukly.

Prodejce svařovacích zdrojů a účinných samostmívacích kukel

Bohatý výběr samostmívacích kukel nabízí eshop společnosti PanterMax. V něm se dá pořídit kupříkladu také výkonná invertorová svářečka a další svařovací zdroje a potřeby, bez nichž se při svařování materiálů neobejdete.

Publikováno: 15. 05. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator