Odměňte svého pejska dobrým pamlskem!

Pořídili jste si pejska a rádi byste mu čas od času dopřáli lahodnou pochoutku? Proč by ne – i zvířata ráda mlsají, a proto jsou na trhu nejrůznější pamlsky a sušenky pro psy. Prozradíme vám, čím můžete svému čtyřnohému příteli udělat radost.

Pamlsek by měl být především za odměnu

Zkušení chovatelé tvrdí, že by to páníčci neměli s pamlsky přehánět. Doporučují podávání pamlsků pouze za odměnu jako motivaci. Pes, který ví, že bude za zásluhy odměněn, dokáže hotové divy. Proto psí dobroty patří k důležitým výcvikovým pomůckám. Pamlsek se vám bude hodit na procházce, kdy svého svěřence pustíte na volno a on ne a ne přiběhnout zpět. Jakmile mu ukážete dobrotu, pravděpodobně okamžitě přikluše až k vašim nohám. Populární pamlsky z buvolí kůže zase mohou posloužit jako zábava pro psa, který je nucen setrvat delší chvíli bez dozoru. Pokud máte obavy z toho, že se váš mazlík pustí do nábytku, pořiďte mu větší kost z buvolí kůže, která ho zabaví.

S pamlsky to nepřehánějte

Mějte však na paměti, že pamlsky pro psy slouží jen jako občasný doplněk a nikoliv jako náhrada pestré stravy. Je to podobné jako se sladkostmi, ze kterých nelze sestavit kompletní jídelníček. Na trhu je množství druhů pamlsků, z nichž některé jsou „univerzální“, ale jiné naopak pouze pro psy určitého vzrůstu. Při výběru proto zohledněte věk, rasu a další kritéria. Některé výrobky mohou obsahovat více fosforu a vápníku, který může zvířeti způsobit zdravotní potíže.

Namixujete si vlastní směs pamlsků

Chcete mít jistotu, že svému pejskovi dáte pouze pamlsky z kvalitních surovin? V tom případě se po nich pohlédněte na www.pamlskovnik.cz. Namixujte si pytlík psích dobrot na míru – v nabídce je přes 100 druhů a některé jsou ze 100 % masa. Při nákupu od 590 Kč je doprava zdarma a v rámci věrnostního programu můžete získat až 6% slevu!

Publikováno: 27. 03. 2016

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator

Tagy: pamlskovnik.cz | pamlsky pro psy