Ravensburger puzzle: v čem jsou výjimečné?

Ještě neskládáte puzzle? To je ale chyba? Tato aktivita mimo jiné zpomaluje stárnutí mozku. Puzzle lze doporučit malým i velkým. Těm nejmladším i těm nejstarším. Zatímco u nejmenších skládání puzzlí rozvíjí fantazii a jemnou motoriku, u starých lidí zase představují účinnou zbraň proti stárnutí mozku. I ten zkrátka je možné cvičit. A dobře vycvičit. Skládání puzzlí však také skvěle odbourává stres a čistí hlavu. Pokud jste puzzle kdy skládali, určitě jste si při této činnosti dobře odpočinuli. Podobně jako třeba při vybarvování omalovánek.

Jaké puzzle vybrat?

Otázkou ovšem je, jaké puzzle z široké nabídky trhu vybrat. Jiné puzzle jsou samozřejmě vhodné pro malé dítě, jiné pro bystrého člověka v produktivním věku, jiné pro seniora.

Vybíráme puzzle

Puzzle v podstatě vybíráme na základě čtyř hlavních parametrů. Podle materiálu, kvality zpracování (tloušťky kartonu a přesnosti řezu), motivu a počtu dílců.

Pěnové, lepenkové a 3D

Co se materiálu týče, pro ty nejmenší jsou například ideální puzzle pěnové, které v dětském pokojíčku dokonce nahradí kusový koberec. Starší děti a dospělí by se ale měli orientovat na puzzle kartonové, s nimiž se pracuje buď na stole, nebo na podlaze. Naprosto unikátní jsou puzzle 3D, což už jsou spíše mechanické modely se zajímavým designem a mechanikou.

Jaký počet dílců?

Po materiálu byste svou pozornost měli zaměřit na počet dílců. Malé děti by samozřejmě měly začínat s těmi nejjednuššími. Pro ty nejmenší jsou vhodné velké dílce jednoduchých tvarů. A pokud možno co nejmenší jejich počet. A tím jak dítě poroste, mohou dílce na jeho stolečku přibývat.

Začněte s 500 dílci

Starší děti a dospělí začátečníci se mohou pokusit dát dohromady obrázek skládající ze z 500 dílců. Tato cifra zároveň představuje jakousi hranici mezi puzzlemi dětskými a pro dospělé. Pokud obrázek bez potíží složíte, budete moci postoupit dál - k puzzlím skládajícím se z dvojnásobného množství dílků. Tedy z 1000 či 2000 dílců. Ani zde ovšem výrobci nekončí.

Puzzle pro fajnšmekry

Například na e-shopu puzzlemania.cz najdete puzzle pro dospělé skládající se ze 3 000, 4000, 5000 i 6000 dílců. A pro skutečné fajšmerky lahůdku v podobě puzzlí skládajících se ze neskutečných 33 600 dílků! Skládání takového obrázku může zabrat i celý rok.

Jaký motiv?

Dalším parametrem při výběru zřejmě bude i motiv puzzlí. Na ten si potrpí především děti, pro něž je přímo takovým hnacím motorem. Pokud je motiv osloví, udělají vše pro to, aby obrázek složily. Motiv puzzlí ovšem zajímá i dospělé, kteří si zase výsledek svého snažení často věší na stěnu. Proto je třeba zvolit takový, který se na ní bude dobře vyjímat.

Ty nejkrásnější motivy

Krásné motivy puzzlí, ať již pro děti či pro dospělé nabízí značka Ravensburger. A na již zmíněném e-shopu puzzlemania.cz jsou dokonce rozdělené do 29 kategorií, jako jsou budovy, děti a andělé, příroda, květiny, sport, státy a města atd. Z nich si zcela určitě najdete motiv, který, ať již přímo vás, vaše děti či blízké osloví.

Vynikající kvalita zpracování

Puzzle Ravensburger ovšem ve srovnání s konkurenčními značkami také vynikají kvalitou svého zpracování. Ten je daný především léty praxe a sofistikovaným výrobním procesem. Puzzle se vyrábějí z pevného kartonu a tisknou na speciální lněný papír s ražbou.

Vysoká kvalita řezu

Za zmínku však stojí i vysoká kvalita řezu puzzlí Ravensburger. Ta je zase daná ručně ovládanými prorážeči, díky nimž do sebe jednotlivé dílky perfektně zapadají. A výsledný obrázek i ve svislé poloze drží pohromadě.

Každý dílek je originál

A díky ručně kresleným šablonám a speciální technologii použité při výrobě je také každý dílek naprosto jedinečný a s vlastním charakterem.

Pokud zkrátka zvažujete skládání puzzlí puzzle Ravensburger rozhodně budou správnou volbou!

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator