Jak zvětšit byt s dispozicemi 2+1 na 3+kk?

Bydlíte v bytě 2+1 a dané dispozice vám přestávají stačit? Ať už je důvodem příchod nového člena rodiny nebo cokoliv jiného, pokud je byt velikostně dostačující, může v něm zůstat. Stěhování do většího není nezbytně nutné – můžete se pustit do rekonstrukce a předělat stávající bytovou jednotku na třípokojový byt. Prozradíme vám, jak probíhá rekonstrukce bytu 2+1 na 3+kk.

Bourat, nebo nebourat? Toť otázka…

Rekonstrukce bytu 2+1 může probíhat různými způsoby. Prvním je kompletní rekonstrukce, která se nese v duchu bourání příček apod. V případě této možnosti budete muset rozbít prasátko, protože rozsáhlejší rekonstrukční práce něco stojí. Další variantou je lepší uspořádání interiéru bytu. Můžete pozměnit celkové uspořádání místností a vytvořit další místnost pomocí laciného triku v podobě posuvných dveří, závěsu nebo jednoduché příčky. Takové řešení je chytré, když je jeden z pokojů až příliš velký a jeho předělením nedojde k žádné škodě na prostoru.

Na kolik vás vyjde nákladnější rekonstrukce?

Vraťme se k první variantě. Je náročná nejen finančně, ale také časově. Počítejte s tím, že v rámci totální rekonstrukce bude firma řešit novou elektroinstalaci, nové kuchyňské odpadní rozvody a související práce. Některé starší byty (hlavně ty panelákové) jsou tak nešťastně řešeny, že je zapotřebí kompletní přestavba jádra. Konečná cena za takto rozsáhlou rekonstrukci závisí na individuálních požadavcích, ale většinou se pohybuje řádově ve statisících.

Jde to i levněji

Když vám finanční situace neumožní rekonstrukci, zapojte svou představivost a vytvořte si další místnost jinak. K nejčastějším trikům patří zabudování posuvných dveří – na zem umístíte drážku a pro posun a koupíte dveře. Neutratíte více než několik tisíc korun a výsledek bude uspokojivý. Pokud si stále nevíte rady a chcete to nejlepší řešení, obraťte se na Svět interiérů s.r.o. Firma provádí rekonstrukce bytu Praha a díky dlouholetým zkušenostem dokáže srazit cenu na minimum!

Publikováno: 27. 05. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator

Tagy: jak zvětšit 2+1