Péče o zuby psa je důležitá – nepodceňujte ji!

Pořídili jste si pejska a hledáte všechny důležité informace, které souvisí s péčí o jeho zdraví? V tom případě rozhodně nepodceňujte péči o jeho zuby a naopak se na ni zaměřte již od štěněčího věku. Proč je psí dentální hygiena tak důležitá a jak péče o zuby psa probíhá, vám prozradíme v následujících řádcích.

Zubní plak způsobuje tvorbu kamene. A ten zase záněty…

K nejčastějším problémům, které souvisí se zanedbanou péči o psí chrup, patří výskyt zubního plaku. Ten způsobuje kombinace zbytků jídla, slin, bílkovin a bakterií a nedojde-li k odstranění, může se z nános transformovat na zubní kámen. Pro psa je přítomnost zubního kamene nepříjemná a zároveň hrozí, že se postupem času projeví paradentóza nebo záněty.

Že má váš pes problémy, poznáte snadno. Může se jednat o viditelných obtížích při jídle, krvácející a oteklé dásně, žlutohnědý nános kamene na okraji dásní nebo zkažený dech. Shledáte-li, že s chrupem vašeho miláčka není něco v pořádku, zajděte s ním k veterináři.

Zánět dásní není žádná legrace, protože se může dostat do krevního oběhu a napadnou orgány jako ledviny, játra, plíce a srdce. Zřejmě nejohroženější skupinou jsou starší psi malého vzrůstu, což samozřejmě neznamená, že se záněty nemohou objevit i u mladých psů libovolného plemene. Naštěstí se nabízí hned několik způsobů, jak se postarat o prevenci. Tím prvním jsou zubní kartáčky pro psy.

Čistit můžete kartáčkem i dentálními pamlsky

Při čištění zubů používejte stejné techniky, jako byste čistili vlastní chrup. Tedy krouživý pohyb, a to především v místech, kde dáseň přechází v zuby. Na závěr odstraňte uvolněný plak svislým pohybem směrem dovnitř tlamy. Minimální frekvence čištění je 2 – 3x týdně. Ideální je spojit klasické čištění zubů i s mnohem zábavnější činností – pořiďte svému psovi pamlsky nebo granule, které mimo jiné slouží i k dentální hygieně.

Veškeré potřebné příslušenství (kartáčky a zubní pasty pro psy, dentální hračky…) seženete na www.mujmazlik.cz za skvělé ceny. Specializovaný prodejce vám s výběrem rád poradí a doporučí to nejlepší.

Zanech komentář