Mít dobrou žumpu je základ. Proč si pořídit betonovou?

Ať chceme, nebo ne, k nejdůležitějším stavebním součástem bydlení nepatří jen střecha, okna či fasáda. Neméně důležitý je systém pro odvod odpadní vody. V případě objektů bez napojení na veřejnou kanalizaci je nezbytná realizace ČOV, septiku nebo žumpy. Každá z variant nabízí specifické výhody, ale většina lidí se nakonec přesto přikloní k betonové žumpě. Proč byste se pro ni měli rozhodnout i vy? Ve spolupráci s dobrezumpy.cz jsme pro vás sepsali největší výhody.

Dlouhá životnost

Odborníci na betonové jímky Brno vyzdvihují dlouhou životnost betonu. Pravdou je, že investice do žumpy není zanedbatelná a je nadmíru jasné, že právě dlouhodobě bezproblémový provoz bude jedním z hlavních kritérií výběru konstrukce.

Vysoká pevnost

Tato vlastnost jde ruku v ruce s životností. Betonové žumpy jsou velmi pevné a odolávají vysokým zemním tlakům. Co dodat? Snad jen to, že k poškození dochází jen ve výjimečných případech.

Vodotěsnost

Kvalitní betonová žumpa je dokonale vodotěsná. Předpokladem je volba certifikovaného produktu.

Poměrně snadná montáž

Máte snad z náročnosti realizace betonové žumpy obavy? Nemusíte. Montáž je relativně jednoduchá a zvládnete ji i bez pomoci odborníka. Z hlediska časové náročnosti nejde o nic, co byste nezvládli za pár hodin (za předpokladu, že jste si připravili jámu).

Variabilita

Betonové žumpy jsou k dostání v různých variantách. Pro menší objekty je plně dostačující objem kolem 4 m³ a majitelé větších domů mohou zvolit až trojnásobně objemnější nádrže. Případně propojit více žump a dosáhnout požadovaného objemu.

Příznivá cena

Specialisté na betonové žumpy Ostrava upozorňují, že cena betonových konstrukcí je oproti plastovým nižší a s ohledem na užitné vlastnosti bezkonkurenční. Rozhodli jste se? V případě dalších dotazů se nebojte zeptat odborníků z dobrezumpy.cz. Ochotně vám s výběrem žumpy poradí a prozradí vše, co by vás mohlo zajímat.

Publikováno: 11. 12. 2018

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: výhody betonové žumpy