Moderní bydlení si zaslouží moderní stínící techniku

Nedílnou součástí moderního bydlení je kvalitní stínící technika. Vzpomeňte si na prosluněná odpoledne, kdy si – namísto toho, abyste si sluníčka užívali – stěžujete na ostré paprsky a přehřáté místnosti… Ujměte se žezla a ukažte, kdo pánem situace. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti s ohledem velikost rozpočtu.

Levné, ale praktické i elegantní

Máte omezený rozpočet? Nevadí – nejrozšířenější stínící technika je zároveň nejlevnější. O čem je řeč? O klasice v podobě žaluzií a látkových rolet. Vnitřním žaluziím ještě neodzvonilo a stále je po nich velká poptávka. Co se však změnilo, je přístup k výběru barvy lamel. V posledních letech lidé více experimentují a dávají si do oken výrazné žaluzie jakožto esteticky zajímavý doplněk. Za pozornost stojí také zmíněné vnitřní látkové rolety. Jsou k dostání v širokém spektru barevných kombinací a typů. Látkové stínění může mít podobu vertikálních a horizontálních rolet, plisé žaluzii nebo japonské stěny. Některé typy lze ovládat motoricky.

Venkovní stínění pro náročné

Mnohem zajímavější je venkovní stínící technika. Venkovní žaluzie a rolety se montují během stavby či rekonstrukce i dodatečně. Venkovní žaluzie vypadají elegantně, zabraňují proniknutí slunečních paprsků do interiéru a zároveň příznivě ovlivňují tepelné podmínky uvnitř budovy, protože zabraňují přehřívání. Umožňují větrání otevřeným oknem i při jejich zatažení. Ovládají se ručně nebo motoricky. Venkovní rolety fungují také jako zábrana před nežádoucím únikem tepla. V létě zase vedou k úspoře nákladů za klimatizaci. Zajišťují dokonalé stínění a ochranu oken před mechanickým poškozením.

Nevíte si rady? Zeptejte se specialistů!

Nechcete šlápnout vedle? S výběrem vhodné stínící techniky vám pomohou odborníci z české firmy Profiflex, která se v oboru pohybuje přes 20 let. V bohaté nabídce kvalitních produktů nechybí ani sítě do oken, markýzy, garážová vrata a další související sortiment. Prohlédnout si ho můžete na www.profiflex.cz.