Jak připravit myslivce k lovu, pár tipů které vám mohou pomoci

Příprava myslivce k lovu je stejně univerzální jako individuální. Kromě řady pravidel, které by měl každý lovec dodržovat, jako jsou podmínky přepravy loveckých zbraní, existuje v dané sezóně nebo počasí také skupina potřeb. Připravili jsme několik tipů, jak se chytře připravit na lov. Můžete lovit různými způsoby: jednotlivě i ve větší skupině. Je velmi důležité připravit se na lov zodpovědně. Nejdůležitější je, že se jedná o promyšlený podnik a že probíhá v bezpečné atmosféře.

Důležitá je vhodná obuv a oblečení

Bezpečnost je při lovu prvořadá. Je proto dobré se chránit výběrem odolného a pohodlného loveckého oblečení. Vhodný lovecký oděv se musí především vyznačovat výjimečnou trvanlivostí. Díky tomu přežije až do konce lovu, a to i v nejtěžších podmínkách. Kromě toho bude chránit osobu, která ji vystavuje, před možným poškozením. Při výběru loveckého oblečení se vyplatí dodržovat předpovídané povětrnostní podmínky, které se mohou vyskytnout během lovu. Proto byste měli přizpůsobit svou loveckou výstroj sezóně. Nejlepší je tedy vybrat si oblečení, které je vyrobeno z nepromokavého materiálu. Oblek by měl mít maskovací barvy, aby byl lovec v bezpečí. V závislosti na tom, v jakém ročním období bude lov prováděn a zda bude prováděn v lese nebo na volném prostranství, by lovecké vybavení mělo zahrnovat barvy země, jako je zelená, hnědá nebo černá, v zimě také bílé. Například, když se připravujete na lov kachen, měli byste se zaměřit na nepromokavou obuv a kalhoty. I když lovíte se psem, vždy existuje šance, že vstoupíte do vody pro zastřeleného ptáka. Pokud naopak sedíte na posedu, bude prioritou ochrana před větrem a teplem. Správně zvolená lovecká obuv je tedy velmi podstatným krokem. Kotníkové boty zamezí kroucení nohou při lovu. Jak víte, v lese není těžké najít výmoly nebo kameny. Špatné našlápnutí může nést následky po dlouhou dobu.

Nezbytné doplňky

V případě,že se chystáte na kolektivní lov, nezapomeňte na některé doplňky na lov. Jedním z nich je bunda s reflexními prvky, které lze kdykoli zviditelnit, a když skončí kolektivní lov, stačí obrátit materiál na stranu ve standardní barvě. Podobně v obchodech najdete oboustranné klobouky, které lze nosit každý den v šedé, zelené nebo olivové barvě a při lovu je stačí otočit výraznou barvou nahoru. Je také důležité, bez ohledu na typ lovu, aby sako, vesta nebo kalhoty mohly zajistit místo pro nůž, telefon, peněženku nebo doklady. Pokud si vezmete s sebou více doplňků, jako jsou nože nebo nástrahy, bude nutný batoh. Jedním z nejzajímavějších řešení na trhu jsou batohy, které se mohou také stát stoličkou. Jak víte, funkčnost je jedním z hlavních očekávání myslivce od loveckého vybavení. Proto při sestavování výstroje, loveckých doplňků nebo jiných potřeb nezbytných pro lov uvažujte o jejich užitečnosti a praktickém použití. Kromě zbraní a vhodného oblečení se samozřejmě vyplatí zásobit vodou, vzít sebou lékárničku a vojenský nůž. Tyto typy doplňků se mohou hodit, když je nejméně očekáváte, takže stojí za to je mít s sebou vždy. Vhodnou pomůckou jsou i fotopasti. Fotopasti se ještě před několika lety používaly hlavně v USA ke sledování jelenů. Tímto způsobem můžete efektivně analyzovat pohyb zvířete a také se na ni podívat, než dojde ke konečné konfrontaci. Díky modernímu vybavení máte šanci být o krok napřed před vlkem, jelenem nebo divočákem.

Publikováno: 31. 08. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator