Šicí stroj má stále budoucnost

Převratný vynález, který švadlenkám významně ušetřil práci tím, že stehoval a sešíval automaticky, se do českých zemí dostal až v druhé polovině 19. století. Do té doby si musely ženy vystačit s jehlou a nití. Jejich rozpíchané prsty by mohly vyprávět. Od roku 1868, kdy se začaly šicí stroje v Čechách prodávat (a podotýkáme, že stály majlant), se zrychlila a zlepšila kvalita práce mnohonásobně. Z obyčejných švadlenek se staly echt průkopnice průmyslové revoluce a lidská práce se začala cenit jako přidaná hodnota. Díky tomuto vynálezu vznikly velké textilky a rozvinula se i pásová výroba.

Šicí stroje zvýšily úroveň práce

Celé 20. století znamenalo pro šicí stroje velký rozmach. Textilní průmysl udával směr celé české ekonomiky. Po revoluci prošlo oděvnictví svou největší krizí v historii, ze které se vzpamatovává dodnes, šicí stroje ale naštěstí neskončily v propadlišti dějin. Ani dnes se bez nich švadlenky neobejdou. Přestože jsou ty tam doby, kdy se šilo na páse a velkovýroba udávala směr současné módy, i moderní ženy se chtějí líbit a nespoléhají přitom na konfekci z Číny. Mít doma po ruce šicí stroj pro začátečníky Brother KE20, se rozhodně vyplatí. Šicí stroj Brother KE20 je snadno ovladatelný a dobře vybavený. Má přehledný podsvícený displej a úsporné LED osvětlení pracovní plochy. Pomocí displeje jednoduše nastavíte délku stehu až do 5 mm a šířku stehu až do 7 mm. Stroj nabízí 20 programů pro klasické i dekorativní stehy, z toho 3 druhy knoflíkových dírek v jednom kroku. Napětí horní nitě je ručně ovladatelné.

Stroje pro laiky i profíky

Laikům se velmi dobře pracuje i s šicím strojem Lucznik 2018 Polonia. Ten je vybaven 22 programy, kyvným CB chapačem, 4-krokovou poloautomatickou knoflíkovou dírkou, automatickým navlékačem jehly, overlockovými stehy, volným ramenem, plynulou regulací délky stehu, zpětným šitím, možností šití dvojjehlou a řadou dalších užitečných funkcí. Pro náročné a zkušenější šičky se hodí profesionální značka JUKI. Šicí stroj JUKI HZL DX 7 splňuje všechny požadavky na oděvní tvorbu nejvyšší úrovně. Disponuje 287 různými stehy, klasické, overlockové, ozdobné a vyšívací úrovně. Budoucnost šicích strojů má velký potenciál skrze kreativní ženy, které se chtějí líbit a nebojí se přiložit ruce k dílu.

Publikováno: 05. 02. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator