Vybíráme stolek pod TV. Jak na to?

Televizi má doma téměř každý. Lišit se však může svým typem. Někteří mají ještě starší velké modely, zatímco jiní už využívají vlastností, které jim nabídnou televize moderní. Sem patřily a patří především:
  • Plazmové obrazovky
  • LCD obrazovky
  • LED obrazovky
Co s televizí také souvisí, to je i nutnost jejího správného umístění. Pokud ji nebudete montovat přímo na strop, vyberte si vkusný stolek pod TV, který bude tím správným řešením vašeho problému. Jak vybrat ten pravý? Podívejte se spolu s námi! Základem je určitě design. Ten by měl stylem odpovídat materiálům, které jsou použity u vás v domácnosti. Roli hraje především vkus, a tak je tento krok výběru individuální.

Velikost je základ

Televizní stolky dnes můžeme koupit v různé řadě velikostních provedení. Co by nás mělo zajímat nejvíce, to je velikost plochy, na kterou bude umístěna naše televize. Ta by měla svými rozměry vyhovovat velikosti podstavce naší TV. Krajní řešení je to, že budou rozměry shodné. Pro jistotu bezproblémového umístění však doporučujeme mít stolek o několik centimetrů na každé straně větší.

Pozor také na nosnost

Současné modely televizí nemusí být rozhodně nic lehkého. Zvláště u těch největších, které mají svou úhlopříčku přesahující jeden metr. Proto je dobré myslet na jejich váhu už při výběru konkrétního stolku. Ten by měl následně nabídnout jistoty spojené především s tím, že televizi bez problémů unese. Většina výrobců televizí dnes hmotnost svých výrobků uvádí a tak je výběr stolku se správnou nosností v podstatě hračkou.

Zaměřte se na úložné prostory

K televizi budete obvykle zapojovat několik různých periferií. U staršího typu to může být ještě set-top-box. Dále to může být třeba DVD přehrávač, herní konzole, nebo domácí kino. To vše by mělo mít poblíž televize své místo. A to vyřeší úložné prostory, které stolek pod TV nabídne. Prioritou pro vás by měly být dostatečně velké police, kam vše potřebné snadno umístíte a následně povedete veškerou kabeláž zadní stranou stolku.

Publikováno: 24. 06. 2016

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator