Udělejte si z filtrace vody v domácnosti zábavu

Filtrujte vodu s radostí a pijte ji s chutí. Pomohou vám k tomu moderní pomocníci, kteří z vaší kohoutkové vody vytvoří dokonalý nápoj pro podporu vašeho zdraví. Není důležité, zda voda ve vaší domácnosti obsahuje vodní kámen či je stižena nepříjemnou pachutí chlóru. Filtrační konvice si poradí se všemi nešvary, kvůli nimž nechcete konzumovat vodu z kohoutku, a hravou formou vám pomůže získat chutnou a kvalitní vodu pro přímou konzumaci, přípravu teplých i studených nápojů či vaření.

Filtrační konvice myslí za vás

Aby filtrace vody bavila vás i vaše děti, je potřeba vybrat tu správnou filtrační konvici, která nejenže zapadne do celkového designu vaší domácnosti, ale bude také snadno použitelná a ovládat ji budete moci pouze jednou rukou. Právě takové jsou filtrační konvice značky Brita, které díky praktické rukojeti jednoduše udržíte v ruce a díky skladnému tvaru zasunete do přihrádky v lednici. Na nutnost výměny filtrační náplně vás pak upozorní praktický indikátor na víku konvice. Jednodušší to již nemůže být. Myslet musíte již jen na vybavení vaší domácnosti dostatečným počtem náhradních filtračních patron, abyste při každé výměně nemuseli neustále filtry objednávat. Vsaďte na cenově zvýhodněné balení několika kusů filtračních patron, které přijde vhod jak velké domácnosti, tak menší kanceláři.

Jaký filtr do konvice zvolit, aby voda byla dlouho chutná a kvalitní?

Průměrná životnost u většiny filtrů do konvic se pohybuje okolo 1 měsíce užívání. Závisí ale samozřejmě také na frekvenci plnění konvice a tvrdosti kohoutkové vody. Například inovativní filtry Brita Maxtra Hard, které byly speciálně vyvinuty pro odstranění vodního kamene z vody je potřeba v případě vysokého obsahu vodního kamene ve vodě měnit již po dvou týdnech. Zato však budete mít jistotu, že vaše voda bude vždy zdravotně nezávadná a její konzumací nebudou trpět vaše ledviny ani další orgány. Navíc časem zjistíte, že vaši pomocníci využívající filtrovanou vodu, jako například varná konvice, espressovač či klasický kávovar, jednoduše vydrží déle a nemusíte je tak často odvápňovat. To je způsobeno právě nižším obsahem vodního kamene ve vodě, který se tak nemůže usazovat v hůře dostupných prostorech přístrojů a ucpávat je.

Publikováno: 23. 08. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator