Dražba nemovitostí: Vaše šance, jak získat nemovitost výrazně levněji

Nebaví vás pronájem a zatoužili jste po vlastním bydlení? Pokud vás od pořízení nemovitosti odrazuje nedostatek finančních prostředků, bude se vám hodit následující tip. Jaké je vaše povědomí o dražbách nemovitostí? Na jednu stranu jde o velmi nepříjemnou záležitost, která však účastníkům nabízí příležitost k pořízení bytu, domu či jiné nemovitosti za velmi výhodných podmínek. A budete-li mít štěstí, ušetříte až polovinu běžné tržní ceny. Podrobnosti vám prozradíme v následujících řádcích.

Šanci má každý, ale nový majitel může být jen jeden

Předmětem dražby nemovitostí může být byt, rodinný dům, rekreační objekt, pozemek i komerční prostory. Položky, které se do dražby dostanou, většinou startují na dvou třetinách aktuální tržní ceny. V praxi to bohužel neznamená, že zájemce získá nemovitost o cca 30 % levněji než kdyby si ji pořídil běžným způsobem. Dražba nemovitostí má obvykle následující průběh: 1) Draží se atraktivní nemovitost. Konečná cena se může přiblížit v odhadní ceně. Zájemce ji pravděpodobně získá o něco levněji, ale neušetří tak vysokou částku. 2) O nemovitost z určitých důvodů není příliš velký zájem. Může se stát, že se do dražby nepřihlásí nikdo. V takovém případě koná další kolo dražby a cena nemovitosti začíná na polovině aktuální tržní ceny. V rámci dražby lze nejlevněji získat byty a rodinné domy v menších městech a v méně atraktivních lokalitách. Paradoxně není příliš velký zájem o pozemky a vlastnické podíly, a to i v lukrativních oblastech.

Průběh dražby nemovitostí

Dražba nemovitostí probíhá dvěma způsoby. V dražební místnosti příslušného exekutorského úřadu s přímou účastí nebo prostřednictvím elektronické aukce. Chcete-li se o průběhu dražeb dozvědět více, přečtěte si informace na www.drazba-nemovitosti.com.

Publikováno: 15. 06. 2016

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: dražba nemovitostí