Pár tipů pro zdravé bydlení

Chcete bydlet lépe? I vy můžete mít zdravé bydlení a není třeba měnit nábytek nebo podstupovat složitou rekonstrukci bytu. Zdravější bude naše bydlení i tehdy, pokud dodržíme pár základních rad a tipů. Celá rodina se bude pak cítit svěžejší, odpočatější a bude mít i lepší náladu. Takže jaké konkrétní doporučení máme na mysli?

V první řadě je důležité větrat. Pokud jste doma, krátké a velmi intenzivní větrání je velmi důležité. Zbavíte místnosti přebytečného oxidu uhličitého a předejdete tvorbě nebezpečných plísní. Rozhodně zapomeňte například na to, že byste sušili prádlo v bytě během nočních hodin, to rapidně zvýší vlhkost v místnosti.

Roztoči? Ano, ti jsou často problém. Zaměřte se už při nákupu na hustotu vláken tkaniny a ptejte se v obchodě na takzvané bariérové povlaky, bojovat s těmito nezvanými návštěvníky můžete i pomocí speciálního vysavače.

A pozor – v neposlední řadě, zkuste to někdy i bez zbytečné chemie. Při uklízení se totiž dá vyjít i s horkou párou, nemusíte používat chemické prostředky, ze kterých jen štípou oči, a to v tom lepším případě.

Foto: pixabay.com

Zanech komentář