Cítíte se slabí? Dopřejte si řádnou jarní očistu

Pokud si přijdete úplně bez energie a po probuzení byste šli zase spát, možná právě prožíváte jarní únavu. Víte, že ta může v tomto období udeřit klidně každý rok, kdy je venku vše už dávno v rozpuku? Pokud se cítíte unaveně a nejste delší dobu dobře naladěni, změňte to pár jednoduchými kroky.

Nezapomeňte pít

Dostatečný pitný režim je důležitý ke správnému fungování organismu. Po zimě naše těla obsahují velké množství škodlivin v podobě toxinů, proto je nutné vyplavit je pomocí vody či bylinných a ovocných čajů. A co dělat, když zapomínáte pít? Ideální je mít vždy po ruce láhev či velkou sklenici s vodou, po které budete moci kdykoliv sáhnout.

Probuďte své tělo

Nastartovat své tělo nějakou fyzickou aktivitou není po dlouhé zimě, kdy nejsme příliš aktivní, zrovna jednoduché. Pokud však přidáme na pohybu, zlepší se nejen naše fyzická kondice, ale i nálada. Jaký sport ale vybrat? Důležité je, aby vás bavil, jinak u vybrané sportovní aktivity nevydržíte moc dlouho.

Zásady zdravého talíře

Pokud se necítíte příliš dobře a nedbáte na svůj talíř, váš stav se zřejmě jen tak nezlepší. Proto se více zamyslete nad skladbou svého jídelníčku a dopřejte si adekvátní výživu. Váš talíř by měl zahrnovat všechny složky, a to ovoce, zeleninu, bílkoviny, tuky i sacharidy. Velmi důležitou složkou je i vláknina, která je dobrá na podporu trávení.

Když strava nestačí

S probuzením těla souvisí i doplňky stravy. Doplněním hořčíku, vápníku, selenu, zinku nebo potřebných vitamínů ve formě multivitaminových doplňků, nastartujeme své tělo a nabytou energii využíváme k lepším výkonům. Možný je i nedostatek vitamínu D, který můžeme doplnit nejen díky pobytu na slunci, ale třeba i ve formě spreje či kapek.

Vyzrát nad jarní únavou nemusí být náročná disciplína. Stačí trochu upravit svůj denní režim i jídelníček a uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe.

Publikováno: 30. 04. 2022

Kategorie: Recepty

Autor: administrator