Potřebujete nové podlahy? Víme, v čem je lepší anhydrit než beton!

Čeká vás rekonstrukce bydlení, v rámci které nevynecháte ani podlahy? Ať už jde o dům, nebo byt, upřete pozornost na anhydrit. „Materiál budoucnosti“ je v mnoha ohledech lepší a praktičtější než beton. Jaké jsou jeho konkrétní výhody, ale také na co si dát pozor, se dočtete v tomto článku.

Anyhdrit se používá desítky let

Pokud se v oboru nepohybujete, možná jste o anhydritu neslyšeli. Rozhodně však nepatří k materiálům, po kterých se zase zanedlouho slehne zem. Ve stavebnictví se používá desítky let a odborníci na něj nedají dopustit. Anhydritové či lité podlahy se vyrábí ze směsi síranu vápenatého, písku, vody a několika dalších složek. V minulosti tato jedinečná certifikovaná směs nacházela uplatnění spíše v lehčím průmyslu, ale v současnosti se stále častěji využívá také v občanské výstavbě. Pro množství stavebních firem už nejde o velkou neznámou – naopak anhydritové podlahy doporučují zákazníkům, kteří preferují rychlou pokládku a elegantně vyhlížející povrch bez dilatačních spár. Výše uvedené vlastnosti patří k největším výhodám anhydritových podlah. Realizace v rodinném domě netrvá ani den, není fyzicky náročná a nedochází k nepříjemnému víření prachu a nečistot jako u betonu. Výsledkem je perfektně rovná a hladká podlaha, která je již na druhý den pochozí. Anhydrit lze zatížit po cca 4 až 5 dnech. Samonivelační potěr je homogenní směs – všude má stejnou hustotu. Proto je efektivní v kombinaci s podlahovým vytápěním. Směs zalije všechna místa v okolí trubek a rychle se prohřívá. K dalším pozitivním vlastnostem patří pevnost v tahu za ohybu a menší tloušťka – celková hmotnost lité podlahy tak nezatěžuje statiku objektu tak, jako beton, což je příhodné při rekonstrukci starších domů.

Cena vás příjemně překvapí

Podlaha z anhydritu je cenově srovnatelná a často i levnější než podlaha z betonu, protože není zapotřebí štěrkování a následných oprav. Do nákladů se promítá také nižší spotřeba vody a elektřiny. Zajímají vás konkrétní informace? Přečtěte si ceník anhydritové podlahy na webu Anyhpodlahy s.r.o. Odborníci se realizací anhydritových podlahy zabývají řadu let a disponují speciálním výrobním zařízením (TransMix), které míchá směs až na místě.

Publikováno: 09. 01. 2017

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha