Poklad netušené hodnoty máte možná doma i vy. Je na čase to zjistit!

Pokud bedlivě sledujete vývoj trhu s komoditami, pak vás následující informace nepřekvapí. Cena drahých kovů v posledních letech stoupá a strmý růst se týká především zlata. Moc dobře tedy víte, že je správný čas na výhodný prodej starších mincí. Na vhodnou příležitost investoři čekali dlouho a zdá se, že je konečně je tady.

Cena zlata vzrostla o desítky procent

Při pohledu na graf znázorňující vývoj ceny zlata (sledovat můžete např na cena-zlata.cz) v průběhu minulých let je zřejmé, že se prodej vyplatí. K dnešnímu dni (13.3.2020) činí přes 37 600 Kč za trojskou unci, což je o několik desítek procent více než před lety. Cena zlata nebyla tak vysoko dlouhých sedm let. Každý, kdo v minulosti nakoupil zlaté mince a slitky za účelem pozdějšího prodeje, má nyní jedinečnou šanci na výhodnou transakci. Logickým předpokladem je vyhledání solidního kupce, který za investiční či sběratelské zlato nabídne adekvátní cenu. Ještě o něco výhodněji mohou zlato prodávat naši sousedé platící evropskou měnou. Slovensko netrápí kurz české koruny vůči euru.

Kde vám ohodnotí mince zdarma?

Nemáte tušení, jakou cenu váš zlatý poklad má? Nechte si jej zdarma ohodnotit v prodejně Pražské mincovny v Obecním domě. V diskrétním zázemí se na něj podívají přední rakouští odborníci z Vídně. Vůbec poprvé dostala veřejnost příležitost k bezplatnému ocenění dle světových standardů dne 6.3. 2020 a nadále budou k dispozici každý první pátek v měsíci v době od 10 do 15 hod. Provozovatelé prodejny žádají majitele větších sbírek o ohleduplnost vůči ostatním zájemcům a nabádají je k rezervaci. Díky tomu získají čas, po který se mohou numismatici věnovat pouze jim v předem vyhraněném čase. Odborné ocenění mincí mají na starost Ladislav Krecek a Alexandar Schwab-Trau - zaměstnanci předního vídeňského numismatického domu Schoeller Muenzehandel rakouské centrální banky ÖeNB.

Publikováno: 13. 03. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator