Vybíráme žábu pro domácí chov. Radu podají odborníci

Ve své domácnosti můžeme chovat různé netradiční tvory. Pejsci a kočky už nejsou tolik v módě, spíše se pozornost upíná na plazy a obojživelníky. Zájem roste kupodivu i o žáby, na které jinak běžně narazíme v přírodě. Tím se dostáváme k jednomu velkému a zákonem zakázanému omylu, a sice že žáby se mohou chytat v lesích nebo na loukách. Pokud se rozhodnete chovat právě tohoto obojživelníka, musíte si pro něj zamířit do zverimexu, kde se vám ostatně nabídne hned několik druhů.

Nechte si poradit

Člověk si říká, že žáby toho ke svému spokojenému životu příliš mnoho nepotřebují. Vyžadují pouze kvalitní terárium, které se postaví z hliníkových profilů a stavebnice Aluhobby, nějaký příjemný kout, kam si mohou “zalézt” a také každodenní stravu. Jenže tak snadné to s žábami není. Nelze je srovnávat s jinými obojživelníky, je to s nimi krapet složitější.

Proto je dobré si před koupí žab sednout s odborníky a probrat, jaký druh je pro vás tím nejlepším. Nejčastějším chovným druhem jsou takzvané pralesničky, kterým se také jinak říká šípové žabky. Do domácností však stále více nachází cestu i exotické druhy rosniček nebo ropuch, které uperou domovu na všednosti.

Jak velké terárium volit?

Při skládání terária pamatujte na to, že musí být velké tak, aby se do něj vešly všechny druhy. Každá žába vyžaduje svůj vlastní prostor rovnající se alespoň patnácti až pětadvaceti litrům. Čím více žab bude, tím větší terárium musíte logicky pořídit.

Péče o žáby není jednoduchá

I když se žáby jeví jako velice jednoduchá, primitivní stvoření, péče o ně není zrovna snadná. Jelikož se terárium skládá jak ze souše, tak z vody, musíte myslet na pravidelnou obměnu tekuté části terária. Obvykle se voda mění v měsíčních intervalech.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator