Potřebujete hobby svářečku do dílny? Víme, jak vybrat tu správnou!

Zařizujete dílnu a došli jste k závěru, že vám základní sada nářadí nebude stačit? Kovové (a případně i nekovové) materiály nespojíte jinak než svářečkou – ale jak vybrat ten správný typ, když jich je na trhu tolik? Pokud si s výběrem nevíte rady, nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás základní charakteristiku jednotlivých variant. Prozradíme vám, která svářečka je pro vaše účely ideální. Z hobby svářečky sice vaše peněženka nevykrvácí, ale i tak byste si měli předem ujasnit, jestli pro ni najdete využití. Na druhou stranu se však nemusí vyplatit ani úspora na nesprávném místě. Nejlevnější modely seženete i za méně než dva tisíce korun, ale otázkou je, zda splní vaše očekávání. Jak z toho ven? Vybírejte podle způsobu využití a nikoliv podle ceny. Univerzální přístroje pro hobby svařování najdete v kategoriích TIG, MMA a MIG-MAG. V čem se tyto tři metody liší? Svářečka Einhell

Svářečky typu TIG

Tungsten Inert GAS neboli TIG je svařování na principu udržování vysoké teploty mezi elektrodou (wolframová dioda) a svařovaným komponentem.

Svářečky typu MMA

Manual Metal Arc neboli MMA je metoda ručního svařování elektrickým obloukem, který vytváří obalované elektrody. Zdrojem může být trafosvářečka (střídavé napětí) i inventor (stejnosměrné napětí).

Svářečky typu MIG-MGA

Při svařování jeklů, tenčích plechů apod. nachází uplatnění MIG-MAG svářečky. Tzv. svářečka CO2 přidává do místa sváru tavený materiál, který taví elektrickým obloukem. Tavná lázeň je chráněna inertním plynem. Tento způsob se označuje také jako svaření v ochranné atmosféře.

Jak zní resumé?

Stále si nevíte rady? Kutilové obvykle vybírají v kategorii trafosvářeček, které jsou levnější. Nevýhodou je vyšší hmotnost, ale ani ta není při běžných činnostech v dílně překážkou. K výhodám invertorové svářečky patří nižší hmotnost a přesnější svary díky regulaci napětí. Negativa spočívají ve vyšší pořizovací ceně a citlivosti na nečistoty. Chcete-li mít jistotu, že vám svářečka dobře poslouží, nechte si poradit od odborníků ze Svartop.cz.

Publikováno: 15. 12. 2016

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat hobby svářečku | svářečka co2