Praktické tipy pro výběr podlahy

Chystáte se vybrat podlahu do novostavby, nebo se právě pouštíte do rekonstrukce a rozhodli jste se, že začnete „odspoda“? Pojďme si dát alespoň nějaké tipy pro výběr podlahy.

Podlahy (nejen) dle materiálu

V současnou dobu se vyrábí obrovské množství nejrůznějších podlah lišících se různými parametry. Ve velké oblibě jsou plovoucí podlahy. Chcete-li ušetřit, sáhnete po laminátových podlahách, nedáte-li dopustit na dřevo, budou pro vás jasnou volbou dřevěné podlahy. A máte i další materiálové možnosti, nejen co se týče „plovouček“. Můžete si pořídit podlahu vinylovou, z keramické dlažby, bambusovou, z marmolea atd.

Co zohlednit při výběru podlahy

Také vybíráte podlahu a nejste si jisti, jaké řešení zvolíte? Záleží na vašich preferencích. Uveďme si příklad: Budete se rozhodovat mezi vinylovou a dřevěnou podlahou. Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, zvolíte dřevěnou podlahu i přes její vyšší cenu. Chcete-li si raději pořídit podlahovou krytinu, která lépe snese, když na ní něco vylijete, upřednostníte vinylovou podlahu. Celkově je vhodnější do domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky. Je odolnější proti poškrábání a snadno se udržuje. Chcete-li, aby i dřevěná podlaha odolala zničení, je nutná její speciální úprava, a to už se pojí s vyššími nároky na údržbu. Z výše uvedeného vyplývá, že při volbě té nejlepší podlahy pro vás je třeba zvážit různá kritéria. Kromě vašeho vkusu zohledněte, kolik do ní chcete investovat, jak bude namáhaná (s ohledem na členy domácnosti i místnost), jestli budete mít podlahové vytápění či kolik času jste ochotni věnovat na její údržbu. Berte v potaz rovněž vzhled interiéru. Bude daná podlaha ladit s vybavením a celkovým designem místnosti? Na to dbejte i při výběru konkrétní barvy. Už víte, jaké byste chtěli mít podlahy, nebo se chcete blíže seznámit s vašimi možnostmi? Podívejte se na značku Parkety Wölfel.

Publikováno: 17. 10. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: tipy pro výběr podlahy