Připojte se k jaru: pečujte o svou zahradu, plánujte venkovní aktivity a vyvarujte se špatného počasí

PRAHA, 22. března 2022S příchodem jara každá záminka láká na čerstvý vzduch: připravit zahrádku nebo terasu na sezónu, zahájit venkovní sportovní aktivity, či oprášit zahradní nábytek. Inteligentní meteostanice Netatmo bude při tom všem vaším parťákem, abyste si jaro užili ještě lépe.

Šetřete vodu pomocí inteligentního srážkoměru

Většině majitelů zahrad, terásek a balkonů se na jaře vlije do žil jarní míza. Aby všechna snaha zahrádkářů nepřišla na zmar, je dobré se držet několika základních zásad. Uživatelům Inteligentní meteostanice Netatmo vypomůže technologie. Je-li potřeba se mít na pozoru před mrazíky, je možné si nastavit upozornění pro případy, kdy např. teplota klesne o tři stupně. Uživatelé tak mohou zavčas své sazeničky či pučící keřík zakrýt netkanou textilií. Jiní využijí Inteligentní srážkoměr, který udává přesné množství srážek, aby své rostliny zalévali akorát, a navíc neplýtvali vodou. V případě vydatných dešťů si zahradník s inteligentními pomocníky ušetří zbytečné zavlažování. Pokud je tomu naopak a z hlášené přeháňky moc nekáplo, může své rostliny zavlažit. Mnoho Čechů se s příchodem slunečných dnů přesouvá za sportovními aktivitami na čerstvý vzduch. I v tomto případě může Inteligentní meteostanice pomoct při plánování sportovních výkonů. Díky zobrazování meteorologických údajů v reálném čase na smartphonu si může uživatel zobrazit přesnou teplotu v daném místě. Běžec se tak může obléct přesně podle toho, jak to venkovní podmínky vyžadují a nestane se mu, že ze sebe bude propocený shazovat vrstvy, které si vzal navíc nebo se naopak bude třást zimou i po půl hodině běhu. Posloužit může i údaj o síle větru, který také může velmi znepříjemnit běh. Ve chvíli, kdy rychlost větru v protisměru přesáhne 30 km/h, běžec ztrácí 20 % ze svého výkonu.1 Díky měřením prováděným anemometrem Netatmo, mohou tak sportovci v závislosti na rychlosti a směru větru upravovat svou trasu nebo čas výběhu.

Ochránit se před jarními bouřkami

Vichřice Eunice a Dudley, které koncem února smetly severní Evropu nám připomněly, že vítr je jedním z hlavních aktérů jara. Uživatel meteostanice a anemometru si tak může například na svém smartphonu nastavit zasílání upozornění, pokaždé, když vítr přesáhne rychlost 40 km/h. Díky tomu bude moci schovat sazeničky umístěné na okně, zahradní nábytek nebo čerstvě usazený slunečník.

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů

  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů

  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Publikováno: 06. 04. 2022

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator