Proč si pořídit kávovar?

Káva bezpochyby patří mezi nejoblíbenější nápoje nejen v českých zemích. Na rozdíl třeba od Itálie se však u nás stále připravuje poněkud zastaralým způsobem – prostě se zalije horkou vodou a servíruje. Tento druh přípravy ale nepatří mezi ty nejideálnější. Kdo si chce denně užívat opravdu kvalitní kávu, ten buďto musí chodit do vyhlášených podniků, případně si domů koupí kávovar. Ani v jednom případě nejde o krok vedle. Kávovar však nakonec z dlouhodobého hlediska vyjde levněji.

Lepší než instant

Instantní káva není právě to nejlepší, co si můžete připravit, a přesto ji dennodenně většina Čechů pije. Proč? Jednoduše asi proto, že je levná a rychle připravená. Jak již bylo řečeno výše, stačí jen hnědý prášek zalít horkou vodou a nápoj je na světě. Potíž je  tom, že není v žádném případě čerstvě namletá a především při samotné výrobě se využívají méně kvalitní zrna. Milovníci kvalitní kávy však dávají přednost něčemu mnohem lepšímu. S kvalitním kávovarem se dají vykouzlit opravdové chuťové skvosty. Kávovary nejsou součástí pouze specializovaných kaváren, ale stále častěji se objevují i v tuzemských domácnostech. Bez tohoto druhu přístroje je výroba opravdu lahodné kávy problematická, alespoň tedy pro naprosté laiky.

Velký výběr

Dobrou zprávou je, že kávovary se dají koupit i za poměrně solidní peníze. Existují sice i vysoce sofistikované mašinky, jež stojí i vyšší desítky tisíc, mnohdy i více, nicméně ty se používají primárně v kavárnách a restauracích. Do domácnosti je možné samozřejmě koupit něco mnohem levnějšího a kompaktnějšího. Kdo chce cenově dostupný přístroj, ten si vybere spíše pákový kávovar. Lidé toužící po více funkcích naopak sáhnou po sofistikovanějším plnoautomatickém kávovaru. Tyto modely umí mimo jiné i namlít kávová zrna, což ušetří majiteli dost času, a jsou většinou také samočistící. Práce s nimi je tedy daleko jednodušší. Důležité je rovněž i různé příslušenství ke kávovaru. Bez vhodného příslušenství, jako je odvápňovací prostředek, vodní filtr či čistící prostředek na mléčné cesty kávovaru by se ani v tom nejlepším kávovaru nedal uvařit dobrý nápoj. Nezapomínejte ani na vhodné šálky určené například pro perfektní espresso.

Publikováno: 12. 07. 2022

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator