Proč vinylovou podlahu ANO a jak si poradit s její pokládkou?

Na podlahu musí být vždy kladeny velké nároky. Na prvním místě musí stát kvalita. Podlaha je totiž výrazným prvkem každého pokoje a od její kvality se odvíjí vlastně celková kvalita bydlení. Správně zvolená podlaha je zárukou tepelného komfortu, pohodlné a bezpečné chůze, úspory za vytápění i snížení hladiny hluku. Samozřejmě záleží také na designu, který se podepíše na celkové atmosféře pokoje. Mezi nejprodávanější v současné době patří právě vinylové podlahy. Proč a co vše nabízí?

Proč jsou vinylové podlahy stále populárnější?

Pravda je, že vinylové podlahy se na trhu objevily teprve nedávno, takže je velmi zajímavé, že se rychle dostaly mezi nejprodávanější. Hlavním důvodem je to, že tento typ podlah dokáže nabídnout mnohem lepší vlastnosti než klasické dřevěné podlahy či linolea. Mezi nejcennější vlastnosti vinylových podlah patří tyto:
  1. pevnost a odolnost – vinyl je vysoce odolný materiál, hlavně proti poškrábání, nárazu i UV záření. Umí si držet svůj tvar, takže je možné ho použít i v členitých interiérech.
  2. příjemná chůze a tepelný komfort – vinyl je vyroben z několika různých materiálů, výsledkem je pružný materiál, který zaručí komfortní chůzi. Podlahy mají také protiskluzovou vrstvu. Díky vrstvení je také skvělým izolantem, zabraňuje velkým tepelným ztrátám.
  3. proti hluku i nečistotám – vinylové podlahy mají skvělé izolační vlastnosti proti hluku. Díky hladkému povrchu se tyto podlahy také snadno myjí a rychle schnou.

Atraktivní designy vítězí

Vinyl je velmi tvárný materiál a díky tomu si mohou výrobci pohrávat s designem. Momentálně jakou na trhu podlahy s designem dřeva (ty patří k vůbec nejoblíbenějším), designy imitující dlažbu, kámen ale třeba i kov. Díky této rozmanitosti nemají vinylové podlahy konkurenci.

Jak si poradit s pokládkou?

Položit vinylovou podlahu vyžaduje odborné znalosti. Jestliže chcete, aby podlaha dokonale plnila svůj účel, svěřte pokládku do rukou odborníků. Doporučujeme firmu Podlahy České Budějovice. Nabízí totiž bohatý výběr podlah a profesionální a rychlou pokládku za příjemné ceny. Nabízí i poradenství při výběru! Foto: www.advancedflooringsolutions.co.uk