Rekonstrukci bytu předchází výběr firmy a plánování rozpočtu

Léto je ideální doba na rekonstrukci. Pokud si s myšlenkou na transformaci domova pohráváte i vy, máme pro vás několik praktických tipů. Bytová rekonstrukce je finančně náročná a spousta změn jde vrátit do původního stavu jen velmi složitě. Proto si dobře rozmyslete rozsah a postup jednotlivých prací a obraťte se na někoho, kdo je dostatečně zkušený a spolehlivý. Známé rčení sice praví „spěchej pomalu“, jenomže během rozsáhlé přestavby budete nuceni změnit chod domácnosti, případně si najít dočasné náhradní bydlení.

Je lepší firma, nebo živnostník?

První dilema budete řešit hned na začátku. Měli byste se poohlédnout po firmě, nebo práci svěřit živnostníkovi či v případě rozsáhlejší přestavby většímu počtu jednotlivců? Obojí má své klady i zápory a obecně opravdu nelze házet firmy a živnostníky do jednoho pytle. A to nejen co se týče ceny, ale také kvality odvedené práce. Záleží-li vám na kvalitě, obraťte se na někoho, kdo vás přesvědčí svými referencemi. Možná, že nebude nejlevnější, ale investice do kvality určitě nebudete litovat. V tomto ohledu mají zavedené stavební společnosti navrch a navíc nabízí řešení na klíč. Za zmínku stojí i to, že nebudete ztrácet čas a nervy při jednání se subdodavateli, jak by tomu bylo při spolupráci s několika živnostníky. Příkladem budiž rekonstrukce bytových jader, které se účastní obkladač, instalatér a další řemeslníci. po-rekonstrukci
Shrnuto a podtrženo spolupráce se stavební firmou bývá komfortnější. Pokud vás zajímá, jak probíhají řemeslné práce v Praze, přečtěte si o nich na webové prezentaci spolehlivé firmy FIX Servis. Komplexní portfolio této firmy věrně reflektuje to, co by měla nabízet každá solidní stavební společnost.

Položky, na které nesmíte při tvorbě rozpočtu zapomenout

Klíčovou roli samozřejmě hraje také rozpočet. Mimo logických položek jako cena materiálu a práce, do něj zahrňte také zajištění projektové dokumentace a případně i vyřízení stavebního povolení. Vizualizace budoucího interiéru bývá zdarma – vytvoří ji pro vás architekt vybrané stavební firmy, případně si to můžete vyzkoušet sami ve volně dostupných počítačových programech nebo dokonce online bez instalace.

Publikováno: 03. 06. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator