Repasované počítače nabídnou velký výkon za nízkou cenu

Přáli byste si výkonný počítač, ovšem když vidíte ty cenovky, protáčí se vám panenky? Jestli nepotřebujete úplně nejnovější model z letošního roku, zkuste se poohlédnout po repasovaných noteboocích či počítačích. Jde o stroje s parádním výkonem za zlomek jejich pořizovací ceny. Repasované počítače jsou takové, které už někdo používal. Nejde ovšem o nákup z druhé ruky v pravém slova smyslu. Figuruje zde specializovaná firma jako prostředník. Ta použité notebooky odkoupí, nejčastěji od nějaké velké společnosti po skončení leasingové smlouvy, prohlédne je a následně nabídne do prodeje. Prodává je i se zárukou v délce trvání 12 měsíců.

Repasované notebooky se dělí do různých kategorií

Repasovaná technika uspokojí ty, kdo touží po opravdu levném notebooku, i ty, které zajímá vysoký výkon. Pro první skupinu jsou zde opravdu levné notebooky z kategorie B. Jedná se o ty, co mají nějakou drobnou vadu, nejčastěji kosmetickou, třeba škrábanec na víku, případně baterii se slabou výdrží. Ty jsou vhodné, jestliže sháníte notebook na základní kancelářskou práci či brouzdání po internetu. Jde-li vám primárně o výkon, zaměřte se na repasované notebooky z kategorie A. To jsou ta pravá herní děla. Když byly nové, stály desítky tisíc korun, častokrát je ve firmách používali top manažeři, kteří ani nedokázali plně využít jejich výkon. Vy si ho teď můžete užít za mnohem nižší cenu. Parádní notebook s SSD, spoustou RAM a slušnou grafickou kartou určitě pořídíte do patnácti tisíc korun.

Nakupujte od ověřených společností

Nekupujte notebooky z druhé ruky, hledejte raději ty repasované od společností s prokazatelnou historií. Takovou je například i Malicomputer, která prodává jak repasované notebooky, tak počítače. Dokonce má v nabídce i mobilní telefony, kdybyste chtěli ušetřit i v tomto ohledu. Vše prodává se zárukou a v popisku vždy přesně popisuje stav.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator