Rezidence Pergamenka: Další velký krok v rámci neuvěřitelné proměny Holešovic

Pamětník by pražské Holešovice vylíčil jako „dělnickou“ lokalitu a pravděpodobně by je nezařadil mezi nejatraktivnější místa pro život v metropoli. Jenomže někdejší atmosféru opomíjené čtvrti dávno odvál čas. Nyní se naopak v rámci pomyslného žebříčku nejstylovějších adres dere strmě vzhůru, což potvrzuje zvýšený zájem ze strany potenciálních rezidentů i developerů. V blízké budoucnosti zde vyroste projekt s názvem Rezidence Pergamenka a nabídne moderní byty ve vysokém standardu.

Bydlení s respektem k historii

Za novými byty v Praze stojí renomovaný developer Finep, který svěřil architektonickou stránku zkušeným architektům ze studia A69 (v jejich portfoliu najdete například úspěšné projekty Villa Park Strahov, SmíchoOFF/ON a další). Nelehký úkol – transformaci prostoru po původních halách Ferony – zvládli bez kompromisů a z jejich per vzešel projekt, jenž využívá původní charakter a odkazuje na zajímavou historii. Celkově však areál posunuli do nových rozměrů a navrhli výjimečné bydlení s důrazem na komfort, praktické vnitřní uspořádání bytových jednotek, dostatek soukromí a zelené plochy v revitalizované industriální zahradě. Architektům se podařilo nevídané – zeleň bude pokrývat více než 40 % plochy. Rezidenti se mohou mimo jiné těšit na bistro Wine Food a fitness centrum přímo v původní budově prodejny. Kromě bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk budou v Rezidenci Pergamenka k mání i komerční prostory. Obyvatelé se díky tomu mohou spolehnout na bezprostřední přítomnost mnoha služeb, které doplní velmi dobrou občanskou vybavenost Holešovic.

Bezpečnější, zdravější a úspornější byty

Rezidence Pergamenka se bezesporu zařadí mezi nejzajímavější nové bytové projekty v Praze a přispěje k tomu také vysoká úroveň bezpečnosti. Nebudou chybět bezpečnostní dveře 3. tř., elektronický požární systém napojený na Pult centrální ochrany, čipový systém pro otevírání vchodových dveří, videotelefon či kamery. Trvalý přísun čerstvého vzduchu zajistí rekuperace, díky které klesne celková energetická spotřeba budov až o polovinu. Celkový dojem z prostorných bytů umocní velkoformátová okna, kvalitní materiály, prémiové vybavení, ale také terasa, balkon či lodžie pro každodenní relaxaci. Aktuální informace najdete o Rezidenci Pergamenka můžete sledovat na stránkách developera Finep (www.finep.cz).

Publikováno: 30. 05. 2020

Kategorie: Reality | Reality

Autor: administrator