S vyhledáním a koupí nemovitosti pomůže realitní kancelář

Sháníte nemovitost? Je jedno, zda chcete dům, byt, chatu, zahradu nebo třeba kancelářské prostory. S realitní kanceláří půjde všechno snadno. Sice jí budete muset zaplatit určitou provizi, ale na druhou stranu budete mít méně starostí a vyhnete se riziku, že naletíte podvodníkovi, který jen vezme vaše peníze a pak o sobě nedá vědět.

Kde hledat nemovitost?

V době internetu je hledání nemovitosti jednoduchá záležitost. Stačí do vyhledavače zadat, co vás zajímá, a dostanete spoustu odkazů na relevantní inzeráty. Napište třeba „prodej rodinných domů Šlapanice“ a hned uvidíte, kolik krásných domů se v okolí Brna prodává. Toužíte spíše po bytu v blízkosti Prahy? Zadejte „Kladno byty“ a vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Tak jako tak buďte opatrní a nekupujte hned první nemovitost, která se vám bude zdát ucházející. Nekupujete si žádný módní výstřelek, ale položku, která vás bude provázet celá dlouhá léta. Domlouvejte si s realitními makléři schůzky a prohlídky nemovitostí. Ptejte se na všechno, co vás napadne, buďte rozvážní. Kývněte, až když si budete stoprocentně jistí, že je daný dům nebo byt ten pravý. Neustupujte ze svých nároků. Jestliže sníte o třípokojovém bytě na kraji města, neberte dvoupokojový ani se nesmiřte s rušným centrem. Doma se musíte cítit bezpečně a uvolněně.

Prověřte si nemovitost i majitele

Než si koupíte byt v Českém Těšíně a okolí nebo někde úplně jinde, vždy dobře zkontrolujte jeho technický stav, prověřte jeho majitele a prozkoumejte také okolí, vztahy se sousedy, rušnost a podobně. Dobrý realitní makléř by měl stát na vaší straně a se vším vám pomoci. Teprve když bude vše ověřeno a schváleno, přistupte k podepsání rezervační a později i kupní smlouvy.

Potřebujete komerční prostory?

Realitní kanceláře se nezabývají jen pronájmem a prodejem bytových prostor. Pomůže vám také, když budete hledat pronájem kanceláři v Brně, Praze, Ostravě či jiném městě. S novou kanceláří můžete své podnikání rozjet na plno.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Reality | Realitní kanceláře

Autor: administrator