Tipy na špičkové reproduktory pro hudební nadšence

Někdo má rád vdolky... však to znáte. A zatímco někteří lidé neváhají vložit peníze do cestování nebo svého automobilu, najdou se i tací, kteří investují do zážitků jiného druhu. Řeč je o poslechu hudby, a protože vyžadují špičkový zvuk bez kompromisů, pořizují si prvotřídní hi-fi soustavy. Jejich nedílnou součástí – na které reprodukce z podstatné části stojí a padá – jsou reproduktory, a právě ty vám představíme v následujících řádcích. Zaměřili jsme se dva modely značek Sonus Faber a Audiovector.

Sonus faber Sonetto II

Sháníte kompaktní, ale přesto vynikající reproduktory? Pokud si potrpíte na klasickou konstrukci a vyžadujete schopnost zahrát hluboké basy, pak je 6,8 kg vážící model Sonetto II značky Sonus faber znamenitou volbou. Co konkrétně za cenu lehce pod padesát tisíc korun získáte? Stylovou dvoupásmovou reprosoustavu s ozvučnicí ve tvaru loutny pro omezení vnitřních rezonancí, basreflexem umístěným směrem dolů (vyúsťuje dopředu štěrbinou ve spodní desce) a 29 mm vysokotónovým reproduktorem s DKM membránou a technologií DAD, jež doplňuje 165 mm středobasový reproduktor s membránou vyrobenou ze směsi celulózové dřeně a dalších přírodních vláken.

Audiovector R3 Avantgarde

Je-li váš rozpočet o něco vyšší, nebojte se nakouknout do ligy výjimečných. Za necelých 215 tisíc korun je k mání reprosoustava značky Audiovector, která kombinuje vytříbený zvuk nejvyšších modelů R 11 Arreté a R 8 Arreté s rozměry a cenovou hladinou řady SR. Reproduktory s označním R3 se dočkaly nové, tužší skříně, nového výškového reproduktoru a několika dalších technických vychytávek, jež posouvají reprodukci zvuku na nejvyšší úroveň. Jejich rozměry umožňují používání v místnostech střední velikosti. Jaký je zvuk linoucí se z reproduktorů značek Sonus faber a Audiovector, můžete zjistit na vlastní uši v pražském showroomu AVcenter.cz – jediném místě, kde lze porovnat high endové výrobky předních výrobců zvukové techniky.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator