Toužíte po balkonu? Tak si ho pořiďte!

Ty tam jsou doby, kdy bylo nemožné zasahovat do původního skeletu domu a jeho nosných konstrukcí. Málokterý stavitel se v minulosti soustředil na nutnost opatřit domy balkony, a proto je jich stále jako šafránu, přestože poptávka po nich stoupá. Kdo by si nepřál vystrčit na chvíli nos z interiéru obýváků, kuchyní nebo ložnic a na chvíli se vyvětrat na čerstvém vzduchu. V bytech i rodinných domech jsou balkony stále nedostatkovým zbožím, byť by tomu tak již nemuselo být. Málokdo totiž ví, že nejnovější poznatky stavitelů a jejich technologické možnosti už dovolí instalovat balkon i tam, kde nikdy nebyl a kde by ho předtím ani nikdo nečekal.

Vaše přání, naše starost

Nejsnadnějším způsobem, jak dosáhnout svého cíle, je použít takzvaný závěsný balkon. Závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce. Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Oba boční rámy jsou v přední části dvojmo spojené nosníky. Horní část balkonu je osazena zábradlím. V zadní spodní části balkonu jsou přivařeny otočné dorazy. Standardní a nejmenší rozměry balkonu jsou vyráběny v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1250 mm.  

Renesance futurismu

Módní a specifické jsou balkony uchycené stropními táhly. Kotvení pomocí stropních táhel je vhodné především pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo. Táhla se totiž kotví do stropní konstrukce. Tento typ balkonu se bude hodit doslova všude. Rovné linie a kotvení stropními táhly dají balkonu elegantní futuristický vzhled. Pakliže zvolíte z výplň bezpečnostní sklo Connex®, ještě o to víc podtrhnete luxusní vzhled a funkčnost.

Balkony na míru

V neposlední řadě je třeba myslet i na atypické stavby, které se žádají nestandardní řešení. Balkon můžete mít i jako jediní na celém domě. U Pekstra se balkony řeší na zakázku. Můžete si vybrat půdorys, rozměr, provedení i doplňky a odborníci na slovo vzatí vám i rádi poradí. Vše záleží pouze na vašem přání a statickém posouzení únosnosti stavby. Pokud potřebujete, v Pektstra pro vás zajistí projektovou dokumentaci i stavební povolení.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator