Udělejte dětem radost krásnou dřevěnou hračkou

Nebude to dlouho trvat a opět usednete se svými nejbližšími u štědrovečerní tabule. A zatímco dospělí vnímají Vánoce jako čas, který rodina tráví pospolu, děti na nejkrásnější svátky v roce pohlíží jako na příležitost k získání nových hraček. Ale čím je opravdu potěšit? Chcete-li svým ratolestem udělat radost také něčím jiným než technologickými vychytávkami – tedy dárkem z tradičního materiálu, vsaďte na dřevěné hračky. Ty totiž nikdy nevyjdou z módy, a když z nich děti odrostou, nechají si je jako stylové dekorace. Anebo je věnují svým dětem, protože dřevo vydrží.

Nápadité, nezávadné a rozvíjející

Dřevo sice není tak tvárné jako plast, ale v případě hraček to vůbec nevadí. Vzpomeňte si na doby svého dětství, kdy většina vašich hraček byla právě ze dřeva. Museli jste improvizovat a být kreativní. Někteří řemeslníci přitom dokáží hotové divy a vytváří neuvěřitelně detailní věci. Takové hračky jsou ozdobou každého dětského pokoje. K dalším výhodám hraček ze dřeva patří zdravotní nezávadnost. Chcete přece, aby si vaše dítě hrálo s materiálem, který nezpůsobuje alergie jako některé plasty. Jsou-li k výrobě dřevěných hraček použita nezávadná lepidla, nemusíte se ničeho bát. Velkou výhodou je možnost renovace. Šikovný kutil dokáže dřevu navrátit původní krásu. A jestli mají dřevěné hračky nějaké nevýhody? Pomineme-li vyšší (ale nikoliv vysokou!) pořizovací cenu, nemělo by vás od pořízení nic odradit.

Kde zakoupíte dřevěné hračky a suvenýry?

Navnadili jsme vás? Pak se po dřevěných hračkách poohlédněte v české řemeslné dílně Jiřího Vlčka. V nabídce najdete originální, ručně zpracované dřevěné výrobky v přírodní barvě. Ať už sáhnete po modelu legendárního Velorexu, motorce, traktoru, historickém kostitřasu nebo jiné hračce, zaručeně nešlápnete vedle.

Publikováno: 05. 11. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: dřevěné hračky