Nevíte si rady s výběrem zahradního party stanu?

Uspořádat velkolepou zahradní party není snadné, a navíc vždy nehraje do karet počasí. Možná jste to vloni poznali na vlastní kůži, když jemný vánek nabral na síle a stal se z něj pořádný vítr. Slavnostní tabule následně spláchla průtrž mračen a vám zbyly oči pro pláč. A přitom stačilo tak málo – skrýt se v bezpečí party stanu. Letos už stejnou chybu neuděláte a jeden si pořídíte. Prozradíme vám, jak správně vybrat!

Zahradní party stan musí odpovídat způsobu využití

Výběr zahradního party stanu sice není žádná „věda“, ale přesto byste si měli zodpovědět několik základních otázek. Jedině tak získáte ucelenou představu o tom, jaké řešení potřebujete. Spočítejte si, kolik hostů pravidelně zvete. Větší akce vyžadují rozměrnější stany. Pro účely komorních sešlostí zase dostačují menší konstrukce. Nezapomeňte však na nábytek a vybavení, které chcete také pod střechou. K nejprodávanějším rozměrům patří 3×3, 3×6 a 3×9 metrů. Klíčový je samozřejmě i dostatek místa, které můžete stanu vyhradit. Tím spíš, bude-li na zahradě stát po většinu roku. Poměrně podstatná je doba konání akce. Během dne se bez osvětlení a topení obejdete, ale v noci se může hodit. K dostání jsou i party stany s připravenými úchyty na zavěšení těchto prvků. Roli hraje také mikroklima – bude-li stan muset odolávat vyšší vlhkosti, vyberte si plachtu z odpovídajícího materiálu.

Kvalitní party stany vydrží roky

Ať už budete svůj zahradní party stan využívat při grilování, oslavách, nebo jiných příležitostech, zbytečně na něm nešetřete. O něco dražší, ale zato praktičtější, jsou stany s tzv. nůžkovou konstrukcí. Tyto typy lze postavit během několika málo minut, jsou stabilnější a potěší vás i dostupnost náhradních dílů. K zahradním altánkům je k mání poměrně široké spektrum příslušenství. Můžete si dokoupit bočnice, moskytiéry, osvětlení, ale také přenosnou tašku. Vše podstatné již víte, zbytek je na vás!

Publikováno: 30. 01. 2017

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat párty stan | zahradní party stany