Vybíráme obývací stěnu

Tak, jako jde kupředu technika, mění se i trendy v interiérovém designu. Jestliže si koupíte novou velkou televizi, kterou budete chtít umístit do původního otvoru ve staré obývací stěně, zřejmě nepochodíte. Televize jsou dnes užší, větší, lze je umístit nejen na podstavec, ale také pověsit na zeď. Mít ale v obývací stěně prázdnou „díru“ po televizi, nebo ji plnit třeba kytkami a TV přimontovat na zeď vedle obývací stěny, by nebylo ono. Stejně tak jste ale možná došli k závěru, že vaše stará sedací souprava je už nemoderní, a chce to změnu. V každém případě vás čeká velká nabídka nových krásných obývacích stěn, z nichž si zajisté vyberete.

Minimalistické, funkční a elegantní

Jednou skupinou obývacích stěn jsou ty, které jsou naprosto jednoduché, skládají se z pár skříněk, a to téměř doslova, a smontujete či vyneste domu je během chvilky. Moderní je mít větší obdélníkovou skříň pod televizí, kterou budou tvořit šuplíky nebo policové skříňky. Stačí, aby byla 70 cm vysoká. Na ni postavíte televizi. Další vhodnou skříní je úzká, vysoká, která bude mít prosklené dveře. Můžete do ní umístit sklenky, hrnky, ale také knížky nebo drobnosti z cest. Anebo fotografie vašich nejmilejších. Náš tip: Chcete sladit nábytek a dekorace? Pořiďte si na květiny do obývacího pokoje dřevěné truhlíky a květináče. Dekor vyberte tak, aby ladil s ostatním nábytkem v místnosti, a vynikne krása vašich květin. Obývací stěny mívají i police, které můžete umístit šikmo nad televizi. Z jedné strany televize bude vysoká úzká skříň a z druhé police. Cool jsou i „okýnka“ různé velikost, které jsou jako ohraničené police. Můžete je umístit rohy k sobě, nebo je dát klasicky vedle sebe či nad sebe s mezerami.

Obývací stěny pro ty, kteří potřebují úložný prostor

Minimalistický styl nevyhovuje těm, kdo mají mnoho členů domácnosti nebo mnoho věcí, které chtějí a potřebují někam umístit. Jestliže byste se bez pár skříní v obýváku neobešli, vybírejte nejen skříně s plnými dveřmi, ale i ty s prosklenými. Tím bude působit místnost vzdušněji. Dobře působí i kombinace, kdy jsou ve spodní části skříně šuplíky a ve vrchní prosklená či otevřená část. Jde také o hloubku skříní. Ty hluboké budou působit mnohem „těžším“ dojmem než plytčí skříně. Hloubku velmi odhalí umístění televize do „okna“ zhotoveného pro televizi. Třeba když vám ji vyrobí stolař na míru. V takovém případě je lepší udělat „oknu“ pro televizi falešné záda, aby skříň působila plytčím dojmem. Náš tip: Nechcete mít v obývacím pokoji stejné dekorace jako vaši přátelé? Namalujte si své vlastní obrazy, díky sadě na malování podle předlohy vám to půjde samo.

Vestavné skříně do obýváku?

Mnoho těch, kdo žijí v malém bytě a řeší každý úložný prostor, se rozhodne pro vestavné skříně i do obývacího pokoje. Díky tomu, kolik druhů povrchů, barev, stylů dvířek se dnes dá pořídit, je i tato varianta možná. Jen vězte, že o vzdušnost pokoje, kterou mají obýváky s minimalistickým vybavením, bohužel přijdete.

Barva a materiál

Trendy barva je stále barva dřeva, tedy design dřeva. Velmi oblíbené jsou i bílé skříňky, nebo ty s nádechem smetanové barvy. Moderním stylům vyjdete vstříc např. tmavě hnědou barvou nebo šedou. Světlejší provedení pokoj opticky zvětší, tmavé jej mohou opticky zmenšit, ale také výrazně ztmavit, zvlášť, pokud by byla tmavá i výmalba. Stačí, abyste otevřeli e-shop s nábytkem a uvidíte, kolik možných obývacích stěn je vám k dispozici. Vybírejte nejen srdcem, ale i rozumem, zvláště, pokud je vás doma víc, anebo máte malé děti. V obýváku trávíme spoustu času, proto bychom měli být s jeho vzhledem plně spokojeni.

Publikováno: 07. 07. 2021

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator