Jak odstranit graffiti a ochránit fasádu před dalším znečištěním?

Na fasádu působí množství vnějších vlivů, které mohou negativně ovlivnit stav materiálu a způsobit změnu vlastností či výrazné snížení životnosti. Proto není od věci ji chránit pomocí vhodně zvoleného nátěru. Ale co když váš majetek neohrožuje pouze plíseň a má ji v hledáčku místní sprejer? Pokud se již na fasádě vyřádil a „vylepšil“ jí graffiti či tagy, pravděpodobně teď usilovně hledáte všechny dostupné informace ohledně čištění. Najdete je v tomto článku, včetně rady, jak zajistit prevenci.

Neztrácejte čas a nechte to na odbornících

Většinu lidí při pohledu na graffiti napadne to samé – přemalovat plochu fasádní barvou, případně zkusit čmáranice odstranit pomocí k tomu určeným čistícím prostředkem. Obojí je většinou ztrátou času. Po přemalování bude graffiti prosvítat, a co se týče čističů, bez zkušeností a know how není snadné vybrat takový, který skutečně funguje. Naštěstí se můžete obrátit na profesionály, pro které je odstraňování graffiti každodenní náplní pracovní doby. Technici se postarají o důkladné vyčištění povrchu a po jejich zásahu bude váš dům vypadat jako nový. Tím však jejich práce nekončí. Nabídnou vám také ochranu v podobě antigraffiti nátěru.

Jak funguje antigraffiti nátěr?

Antigraffiti nátěr vytvoří na daném povrchu ochrannou vrstvu s hydrofobním efektem. Ta nepropustí barvu ani jiné nečistoty hlouběji do struktury materiálu a lze ji snadno vyčistit. Nátěr nemění původní vlastnosti fasády ani její barvu. Technici ho mohou aplikovat až do výšky cca 3 metrů. Chcete se o odstranění graffiti dozvědět více? Další informace a ceník antigraffiti nátěrů najdete na www.graffiti.cz. Podívejte se také na fotogalerii s ukázkami čištění a pochopíte, proč je vždy lepší kontaktovat odborníky a nepokoušet se graffiti zbavit vlastními silami.

Publikováno: 04. 04. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: antigraffiti nátěry | jak odstranit graffiti