Zateplení stropu? Investice, která se rozhodně vyplatí

S příchodem chladnějších měsíců vnímáme potřebu tepla mnohem intenzivněji než kdy jindy. Jasně, kdo by se nad vytápěním domu zamýšlel během parného léta… Jenomže čas utíká rychle jako splašený kůň a teploty se mění rychlostí blesku. Pokud vám nyní blesklo hlavou, že letošní topná sezóna vypumpuje vaší peněženku, zvažte realizaci tepelné izolace stropu. Ano, čtete dobře – kvalitně izolovaný strop či střecha minimalizuje únik tepla a zajistí, abyste se doma cítili příjemně, i když venku panují třeskuté mrazy.

Teplou stoupá vzhůru, izolace ho udrží uvnitř

Proč investovat do zateplení stropu v podkroví? Důvod je prostý. Teplo si hledá cestu z domu navzdory kvalitně zateplené fasádě a novým oknům. Tou nejsnadnější je právě skrze strop. Jen si vzpomeňte si na hodiny fyziky, kdy jste se učili, že teplo stoupá vzhůru. Díky zateplení můžete v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz. Nyní to platí dvojnásob, ceny energií letí strmě vzhůru.

Zateplení není snadné, zvládnete to i svépomocí

Možností, jak zateplit strop, se nabízí více. V posledních letech je velmi populární tzv. foukaná izolace, která je oproti tradičnímu způsobu zateplování rychlejší i levnější (v porovnání s realizací klasické izolace firmou). Ještě levněji však může vyjít tepelná izolace stropu, pokud se rozhodnete zateplit svépomocí, a to pomocí levného polystyrenu či jiného materiálu. Samozřejmě je vhodné přihlížet na vlastnosti vybraného materiálu – a raději si připlatit za kvalitu. Vyšší vstupní náklady vykompenzuje větší úspora za energie. Široké spektrum moderních izolačních materiálů za skvělé ceny najdete v e-shopu nejlevnejsiizolace.cz. Jedná se o tepelné izolace, které lze využít při stavbě nového domu i rekonstrukci. Snadno se s nimi manipuluje a montáž je snadná. Pokud si nejste jistí, jestli vašemu bydlení tepelná izolace šikmé střechy prospěje, přizvěte si odborníka s termokamerou a prohlédněte si, kudy teplo uniká nejvíce.

Publikováno: 25. 10. 2021

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator